Διατροφή Δίνω νερό σε 2,5 μηνών ringneck;

Εγώ ένα παλιο μου κοκατιλ που δεν το πηρα απογαλακτισμενο του δείνα, αλλά ούτε από μπουκάλι ούτε από βρύση, μιας και όταν είναι μικρά είναι ευάλωτα στις ασθένειες,έβαζα νερό από την βρύση και το έβραζα, μετά το έβαζα στο ψυγείο για μέχρι να πάρει την κατάλληλη θερμοκρασία, μην νομίζεις ότι το νερό από μπουκάλι είναι και το πιό καλό,το καλύτερο φυσικά είναι να έχεις φίλτρο στην βρύσηκαι για εσένα και για τα πουλάκια σου.
 
Φυσικα και δινεις, το νερο πρεπει να υπαρχει σε καθημερινη βαση για να τοχει οποτε το χρειαστει! Καποια στιγμη θα θελησει να πιει!
Νεράκι του έχω αλλά δεν πίνει. Η ερώτησή μου είναι αν πρέπει να του δώσω με τη σύριγγα όπως του δίνω την κρέμα
 
Νεράκι του έχω αλλά δεν πίνει. Η ερώτησή μου είναι αν πρέπει να του δώσω με τη σύριγγα όπως του δίνω την κρέμα
Εννοείτε πως πρέπει με την σύριγγα, αλλιώς αν του έβαζες την κρέμα σε ένα μπολακι θα την έτρωγε,όπως λέει η Μαρία, πρέπει πρώτα να αποκτήσει αυτάρκεια για να τραφεί μόνο, μέχρι τότε υπομονή 😉:)
 
Εννοείτε πως πρέπει με την σύριγγα, αλλιώς αν του έβαζες την κρέμα σε ένα μπολακι θα την έτρωγε,όπως λέει η Μαρία, πρέπει πρώτα να αποκτήσει αυτάρκεια για να τραφεί μόνο, μέχρι τότε υπομονή 😉:)

Δεν ρωτάει αυτό. Ρωτάει αν πρέπει να του δίνει έξτρα νερό με τη σύριγγα. Όχι δεν χρειάζεται Κατερίνα.
 
Δεν ρωτάει αυτό. Ρωτάει αν πρέπει να του δίνει έξτρα νερό με τη σύριγγα. Όχι δεν χρειάζεται Κατερίνα.
α συγνώμη, έτσι όπως το διάβασα άλλο κατάλαβα:) 😉.
 
Back
Top