Αναπαραγωγή Δακτυλίδι βαμένο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mgerom

Canaries Expert
Εγγραφή
16 Απρ 2006
Μηνύματα
8.640
Πόλη
Αθήνα
Ναι καλά είδατε,έβαψε μαύρο εξ'ολοκλήρου το δακτυλίδι.
Φαντάζομαι όταν ενηλικιωθεί, με λίγο οινόπνευμα
θα επανέλθει σε κατάσταση -ανάγνωσης-.
Λέτε να είναι τόσο απλή η λύση για να αποδέχονται
οι κανάρες το δακτυλίδι στο πόδι των νεοσσών;
 
Άχου, είναι τόσο μικρούλι το νεοσσάκι.. Συγκινήθηκα τώρα, είναι μία από τις εικόνες που έχω πάντα στο μυαλό μου γι' αυτό κι όταν παθαίνουν κάτι τρελαίνομαι. Γιατί κάποτε ήταν μια σταλίτσα πλασματάκια.
 
Λέτε να είναι τόσο απλή η λύση για να αποδέχονται
οι κανάρες το δακτυλίδι στο πόδι των νεοσσών;
Γι' αυτό το κάνει άραγε; Το θέμα είναι να μη μοιάζει με κουτσουλιά ή βρωμιά. Αν το έβαφε μπεζ θα είχε κάποιο νόημα, αλλά γιατί το βάφει μαύρο; 😕
 
Γι' αυτό το κάνει άραγε; Το θέμα είναι να μη μοιάζει με κουτσουλιά ή βρωμιά. Αν το έβαφε μπεζ θα είχε κάποιο νόημα, αλλά γιατί το βάφει μαύρο; 😕
Αν αφαιρέσεις το λευκό μέρος(γράμματα), οπωσδήποτε μοιάζει πολύ λιγότερο με κουτσουλιά. Τί άλλο, να είναι;
 
Η καλύτερη λύση, κατά τη γνώμη μου, για να μη καταλαβαίνουν οι κανάρες το δαχτυλίδι είναι να το καλύπτουμε με leukoplast στο χρώμα του δέρματος.
 
πολυ λογικη η απορια σου σταυρο...😕...
κ γω απορω...
εκτος
αν δεν ειναι λογω χρωματος αλλα -υποθεση κανω-...😎
εξαιτιας... Της μυρωδιας (?)... Του μαρκαδορου, που μπορει ν απωθει την καναρα ν ασχοληθει με το δαχτυλιδι κ να το προσπαθει να το αφαιρεσει...
 
Afta ta xronia pou einai ta daxtilidia mayro i ble, exo panta ta pio poli problimata. Einai panta afta ta xronia, pou einai epikindino na petai ekso ta mikra i thiliki. Gia afto den exei katholou noima giamena na bafi mayro ta daxtilidia. Pio efkolo einai ta asimi daxtilidia.

Ego kalipto panta me leukoplast, san egrapse o filos pio pano.


Alexandros
 
Αλέξανδρε μη ξεχνάς οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με καναρίνια.
Οσο να πείς δεν είναι και τόσο ιδιότροπα.Απ' ότι είδα ο "τύπος"
είναι εκ ΧΙΛΗΣ και έχει αρκετά μεγάλη εκτροφή αλλά και
πάρα πολλά άγρια.Φαντάζομαι οτι και αυτός να αποφύγει τα
προβλήματα θέλει, τώρα κατά πόσον τα καταφέρνει; 😕
Δεν ξέρει και κανείς Ισπανικά, Χιλιάνικα, να του στέλναμε ένα μαιλ.
 
Εγώ θα λυπόμουν να το κάνω αυτό σ αυτή την ηληκία. Δεν πονάει το μικρό έτσι που πάει πίσω το δάχτυλό του;
 
Εγώ θα λυπόμουν να το κάνω αυτό σ αυτή την ηληκία. Δεν πονάει το μικρό έτσι που πάει πίσω το δάχτυλό του;

Ένας απο τους λόγους που περνάμε τα δαχτυλίδια στα πουλιά την 5-7 ημέρα της ζωής τους είναι οι ''μαλακές'' αρθρώσεις τους, που τους επιτρέπουν να γυρνάνε τα δάχτυλα έτσι πίσω. (όπως τα μικρά παιδάκια 😉 Δεν πονάνε αν ξέρεις τον τρόπο και το δαχτυλιδώσεις την κατάλληλη στιγμή.
Φιλικά
 
Παιδιά ισπανικά ξέρω εγώ, αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε pm τι θέλετε να του γράψουμε και σας το στέλνω πίσω για να του το περάσετε με mail.
 
βαλε γύρω από το δακτυλίδι βάλε χαρτο ταινία για να είναι ίδιο χρώμα με το δέρμα του πουλιού.
 
Back
Top