Γενικά Δαχτυλιδι Καναρινιου

marilenats

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιαν 2014
Μηνύματα
27
Καλησπερα σας!
Το δαχτυλιδι στο δικο μου καναρινακι λεει:
BOF 13-25 455 και δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει αυτο!
Θα η9ελα ομως παρ'ολα'αυτα να του το αφαιρεσω διοτη φοβαμαι για τυχον πληγη. Υπαρχει καποιος ανοδυνος τροπος για να το κανω αυτο; Και για ποιο λογο υπαρχει αυτο εφοσον κα9υστερει την αναπτυ3η του ποδιου του;
 
Βέλγιο - 2013 - 25ο πουλάκι της χρονιάς, του εκτροφέα με κωδικό 455.

Από που συμπερενεις ότι καθυστερεί την ανάπτυξη του ποδιού και το λες τόσο κατηγορηματικά;
 
Βέλγιο - 2013 - 25ο πουλάκι της χρονιάς, του εκτροφέα με κωδικό 455.

Από που συμπερενεις ότι καθυστερεί την ανάπτυξη του ποδιού και το λες τόσο κατηγορηματικά;

Το λεω διοτι εχω εναν παπαγαλο που φυσικα εχει και αυτος τετοιο δαχτυλιδι και αν παρατηρησεις το ελευθερο ποδι του ειναι πολυ πιο ανεπτυγμενο απ'οτι το αλλο
 
στους δικούς μου παπαγάλους που είναι μεσαίοι και μικροί βέβαια δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με τα δαχτυλίδια. έχει τύχει όμως σε κακατού που είχε ένα φιλικό μου κατάστημα να έχει σοβαρό πρόβλημα και αναγκάστηκαν να το βγάλουν με νάρκωση και επέμβαση σχετικής επικινδυνότητας, ευτυχώς βέβαια τελικά με επιτυχία. Ίσως στα μεγαλύτερα πτηνά να υπάρχει κάποιο θέμα
 
το FOI B11 20 τι μπορει να σημαινει; (με μπλε λουρακι)
 
Ότι πρόκειται για πουλί που προέρχεται από την Ιταλία. Κοίταξε το καλύτερα, κάπου υπάρχει ένας ακόμη διψήφιος αριθμός που αντιστοιχεί στη χρονολογία γέννησης του.
 
Back
Top