Γενικά Δείτε και κουφαθείτε

Ήμερη καρδερίνα

θεε μου αυτος ο ανθρωπος ειναι πολυ τυχερος, αυτο ητανε το αποφασισα τετοιο πουλακι θα παρω.
 
Ήμερη καρδερίνα

πολυ καλο φιλε μου αλλα για δητε και αυτο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
😱:cool14:απο αυριο θα παω στον γιατρο να κοιταξει τα ματακια μου μετα απο αυτα τα βιντεο που ειδα...ζηλευωωω θελω κ εγω να κανουνε ετσι τα μικρουλια μου συγχαριτηρια μου στους κυριους του βιντεο που εξημερωσαν τοσο καλα τα πουλια τους
 
Υπάρχει τρόπος εκπαίδευσης των πουλιών και πλήρης εξημέρωσης τους.
Για παράδειγμα παίρνεις τις ταΐστρες από το κλουβί με το πουλάκι για τρεις ώρες και μετά του προσφέρεις φαγητό με ένα κουταλάκι.
Το πουλί φοβάται να πλησιάσει αλλά αν είναι πεινασμένο τρώει από το κουτάλι, αυτό επαναλαμβάνεται μερικές ημέρες και μετά κρατάμε τη λαβή του κουταλιού πιο κοντά μέχρι που φτάνει το πουλί να τρώει μέσα από το χέρι μας...
 
Έχεις εκτελέσει αυτή την διαδικασία και είχε καλά αποτελέσματα ή το έχεις διαβάσει ή στο έχουν πεί άλλοι που το έκαναν.

Όμως δεν είναι λίγο βάρβαρο να αποσύρεις το φαγητό από το πουλί; Βέβαια δεν είναι και πολλές οι ώρες που προτείνεις αλλά...
 
Καλησπερα.
Βασικη αρχη της εξημερωσης ολων των ζωων και πτηνων, για να γινουν οικοσιτα,
ηταν απο αρχαιοτατων χρονων, η χορηγηση τροφης.
Τωρα αν ειναι βαρβαρο η οχι, σηκωνει πολλη συζητηση.

ΦΩΤΗΣ
 
[SIZE=-1]Ανάγκα και οι Θεοί πείθονται!
[SIZE=-1]Δεν είμαι σε καμιά περίπτωση υπέρ της κακοποίησης των ζώων αλλά να πω την αμαρτία μου το δοκίμασα μια φορά σε λουγαράκι (έκλεψα εκκλησία δηλαδή) και το αποτέλεσμα ήταν να φάει απ το χέρι μου με την πρώτη προσπάθεια![SIZE=-1]
 
Back
Top