Δειτε την κλουβα που εφτιαξα

Γεια σου φίλε Σπύρο...
αρκετά ωραίο το κλουβάκι που έφτιαξες...
πόσο σου στοίχισε για να το φτιάξεις... :)
 
Πολυ ωραιο το κλουβι που εφταξες! Ξυλινο υποθετω ε; Χρειαστηκε προφανως πολυ μερακι και τεχνη για να φτιαχτει!

Γιατι προτιμησες να φτιαξεις ξυλινο και οχι καποιο μεταλλικο; Αν θελεις εκτός απο το οικονομικο κομματι, μας γραφεις και ποσο χρονο σου πηρε η κατασκευη του και τι ειδους υλικων χρησιμοποίησες 🙂
 
Εφτιαξα και εγω μια κλουβα ελπίζω να σας αρέσει
Μας αρέσει! Μη βάζεις μόνο τις πατήθρες πάνω από τις ταΐστρες γιατί θα γεμίσουν περιττώματα.
 
Λοιπον "μπομπ" το κλουβι εινια καταπληκτικο! Πολυ μου αρεσε γιατι διχνει σαν εργο τεχνης...
Αλλα η πατηθρα πανω απο την ταιστρα δε μου αρεσει γιατι ως γνωστον τα πουλακια εινια σκατομηχανες και τα κανουν οπου βρουν..στη δικη σου περιπτωση μεσα στο φαι τους...
Παντως βγαλε και μια τιμη γιατι θα έχεις πολλες παραγγελιες...😛
 
Μεγάλε μου είσαι αρχηγός!
Γειά στα χέρια σου!
 
Παιδια οτι μου στοιχισασν τα ξυλα. Τα υπολοιπα (σκαφες, βεργακια τα οποια ειναι και μπρουτζινα) ειχα κατι ακρες και δεν πληρωσα τιποτα. Οι διαστασεις ειναι 90-40-60. Οποτε ειχα ελευθερο χρονο το παλαιβα.
 
είναι καταπληκτικό! Γεια στα χέρια σου, θα ρώταγα για τα καγκελάκια αλλά το είπες μόνο σου, μπράβο σου
 
Φίλε Σπύρο πολύ ωραίο σαν κατασκευή και πρέπει να είναι και πολύ ελαφρύ. Είμαι και εγώ λάτρης και κατασκευαστής (ερασιτέχνης) ξύλινων κλουβιών, τρεις παρατηρήσεις και θα ήταν τέλειο. Θα μπορούσες να σήκωνες λίγο ποιο ψηλά τον πάτο, ταΐστρες θα μπορούσες να Βάλης μια, αλλά κλειστή με καπάκι δηλαδή από επάνω και δεν διέκρινα εάν έχεις συρτάρι κάτω στον πάτο.
 
σπυρο χαλια ειναι και σου πιανει και χωρο...
δε μου το δινεις εμενα να σε γλυτωσω απο τα βασανα;:D
 
Back
Top