Αναπαραγωγή Δεν βγηκαν ποτε απο το αυγο

kostasgarry

PB New Member
Εγγραφή
24 Αυγ 2010
Μηνύματα
5
Πόλη
Βόλος
πριν λιγο καιρο εβαλα ενα ζευγαρι καναρινια, η μανα μου εχει δωσει πολλα καναρινια. Εκανε 4 αυγα τα 3 σιγουρα με σπορο περιμενα εωσ και 18 ημερεσ μετα δεν αντεξα και επασα ενα αυγο και μετα και τα υπολοιπα τα μικρα ηταν ετοιμα να σπασουν το κελυφοσ αλλα ηταν πεθαμενα, σαν να μην ειχαν δυναμη να βγουνε αφου ηταν ολοκληρωμενα τα μικρα τη μπορει να φταιει;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερων.Απλα δεν μου εχει ξανατυχει αν και εχω βγαλει πολλα καναρινια εδω και καποια χρονια, το λαθοσς μου ηταν που δεν φροντισα να δω απο τι ακριβως προηλθε ο θανατος των εμβρυων με τα αρθρα που μου παρεπεμψες θα φροντισω να μην εχω τετοια αποτελεσματα αλλη φορα και παλι ευχαριστω για το ενδιαφερων.
 
λοιπον εγω θα σ πω προσωπικη εμπειρια που την επαθα σε μια καναρα στην πρωτη πρωτη γεννα. Τα ιδια, δεν το πολυ εψαξα ομως, στις επομενες εκανα αυτο που εκανα τις προηγουμενες χρονιες. Βρεγμενη πετσετα πανω απο τη φωλια μια μερα πριν βγουνε τα μικρα. Και απο τοτε εχουν βγει ολα. Βεβαια μου πανε ολα στραβα για αλλους λογους...☹
τεσπα τη βρεγμενη πετσετα τη συνιστω, γιατι εμενα μου κανει δουλεια.
 
λοιπον εγω θα σ πω προσωπικη εμπειρια που την επαθα σε μια καναρα στην πρωτη πρωτη γεννα. Τα ιδια, δεν το πολυ εψαξα ομως, στις επομενες εκανα αυτο που εκανα τις προηγουμενες χρονιες. Βρεγμενη πετσετα πανω απο τη φωλια μια μερα πριν βγουνε τα μικρα. Και απο τοτε εχουν βγει ολα. Βεβαια μου πανε ολα στραβα για αλλους λογους...☹
τεσπα τη βρεγμενη πετσετα τη συνιστω, γιατι εμενα μου κανει δουλεια.
Απλα μου φανηκε λιγο παραξενο γιατι στον συγκεκριμενο χωρο που ειναι εντος οικιας εχω βγαλει πουλια και στο παρελθον χωρις προβληματα. Τελος παντων, θα δουμε. Ευχαριστω
 
Back
Top