Γενικά Δεν είναι πολλά τα 200€ για Κουάκερ 5 μηνών;

Σ.Φωτης

PB New Member
Εγγραφή
11 Ιουλ 2014
Μηνύματα
29
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ψάχνω για κουακερ , βρήκα εδώ Θεσσαλονίκη 5 μηνών από μαγαζί 200Ε . Νομίζω ότι είναι πολλά, εσείς τι λέτε; Ευχαριστώ.

Τώρα πάλι Θεσσαλονίκη 140Ε . Είναι πολλά ναι η όχι;8 μ μηνών μου είπε και λέει 20 λέξεις. Πείτε μου γνώμες. Ευχαριστώ.
 
Νομιζω πως 140ευρω για το συγκεκριμενο ειδος και μαλιστα εχοντας ηδη αρχισει το πουλι να μιλαει, ειναι καλα..
 
Γενικα οσο πιο μεγαλο,τοσο το καλυτερο.. Ειναι παπαγαλοι δραστηριοι, που χρειαζονται αρκετο χωρο.
 
Γεια σας.140 Ε Ο μονκ, 75Ε το κλουβί.40 Ε τροφές. Αγαπητέ μου καλύτερες τιμές δεν υπάρχουν;έστω κάτι δώρο; Τελικά μου φέρθηκε σκαρτα σηκώθηκα και έφυγα. Εσείς τι λέτε; Τιμές τρελές.
 
Αν πηγες σε pet city, οι τιμες μου φαινεται λογικο να ειναι τσιμπιμενες.. Νομιζω πως η τιμη του παπαγαλου αλλα και του κλουβιου, για τις συγκεκριμενες διαστασεις, ηταν οκ.. Η τροφη 40ευρω;!😵
 
Γεια σας.140 Ε Ο μονκ, 75Ε το κλουβί.40 Ε τροφές. Αγαπητέ μου καλύτερες τιμές δεν υπάρχουν;έστω κάτι δώρο; Τελικά μου φέρθηκε σκαρτα σηκώθηκα και έφυγα. Εσείς τι λέτε; Τιμές τρελές.
Συγγνώμη αλλά η αγορά παπαγάλου και όλων των αξεσουάρ τόσο πάει! Ένας παπαγάλος είναι ακριβό ζώο.. Και όχι μόνο για την απόκτησή του αλλά και στη συνέχεια! Πες ότι σου χάρισαν ένα μονκ.. Και αν αρρωστήσει; Ξέρεις πόσα έξοδα έχει η ιατροφαρμακευτική τους φροντίδα; Πολλοί κάνουν στους παπαγάλους τους προληπτικούς ελέγχους και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά κάνουν! Όλα αυτά κοστίζουν.. Οι παπαγάλοι είναι ακριβά κατοικίδια και πόσο μάλλον οι μεγάλου μεγέθους! Γιατί δεν παίρνεις ένα budgie; Που και εκπαιδεύσιμα είναι και πολύ φιλικά και πολύ οικονομικά!
 
Αγαπητή Αλίκη εύχομαι να είσαι καλά. Εάν έχεις παιδιά πρέπει να γνωρίζεις... Έχω 4. Κατάφερα και τα έπεισα από ζακο σε μονκ. Είχαμε μπατζι, δεν το ήθελαν.

Εύχομαι ο Θεός να σας έχει όλους και όλες καλά.
 
Δεν το ηθελαν;Καθε ζωο που περνουμε πρεπει να το φροντιζουμε και να το αγαπαμε.. Υποθετω ειναι μικρα τα παιδια σου, πρεπει να τους το μαθεις αυτο :)
 
Αν και νέος σε αυτό το forum με κατοχή είδει 8 μήνες κοκατιλ,
εδώ και 3 μέρες έχω γίνει και εγώ μπαμπάς ενός monk(quaker) αν και τον πήρα 18 μηνών δεν μιλάει ακόμα ελπίζω με λίγο βοήθεια από σας να τον καταφέρω.
 
Αν και νέος σε αυτό το forum με κατοχή είδει 8 μήνες κοκατιλ,
εδώ και 3 μέρες έχω γίνει και εγώ μπαμπάς ενός monk(quaker) αν και τον πήρα 18 μηνών δεν μιλάει ακόμα ελπίζω με λίγο βοήθεια από σας να τον καταφέρω.

Στο ευχομαι να το καταφερεις, παρ'ολα αυτα καλο ειναι να γνωριζουμε οσοι ασχολουμαστε με παπαγαλους οτι δεν μιλανε ντε και καλα, ακομα κι ενας ζακο μπορει να μην βγαλει λεξη ποτε. Το πουλακι θα σου μιλησει αφου πρωτιστως δεθει μαζι σου, μολις το εφερες στο σπιτι αλλωστε. Ξεχνα για λιγο το θεμα
της ομιλιας και δωσε βαση στη δημιουργια μιας σχεσης εμπιστοσυνης μεταξυ σας, κι επειτα αν το πουλακι θελησει αλλα και ειναι ικανο,θα μιλησει :)
 
Στο ευχομαι να το καταφερεις, παρ'ολα αυτα καλο ειναι να γνωριζουμε οσοι ασχολουμαστε με παπαγαλους οτι δεν μιλανε ντε και καλα, ακομα κι ενας ζακο μπορει να μην βγαλει λεξη ποτε. Το πουλακι θα σου μιλησει αφου πρωτιστως δεθει μαζι σου, μολις το εφερες στο σπιτι αλλωστε. Ξεχνα για λιγο το θεμα
της ομιλίας και δωσε βαση στη δημιουργια μιας σχεσης εμπιστοσυνης μεταξυ σας, κι επειτα αν το πουλακι θελησει αλλα και ειναι ικανο,θα μιλησει :)

Σε ευχαριστώ να είσαι καλά το πρώτο που κάνα να είσαι σίγουρος είναι η σχέση μου με τον παπαγάλο και κατά ένα μεγάλο κομμάτι το έχω καταφέρει σήμερα π.χ. μου έκανε το σκυλάκι με το που τον έβγαλα έμεινα παγωτό δεν το περίμενα άρα έχουμε μέλλον 👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Back
Top