Αναπαραγωγή Δεν εβαλα σπρει για ψειρες πριν ξεκινησω τη διαδικασια ζευγαρωματος

Εγγραφή
27 Μαϊ 2014
Μηνύματα
72
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα σας! Θέλω να σας πω οτι πριν ξεκινησω την διαδικασια ζευγαρωματος, κναπαραγωγης κλπ σαν αρχαρια που ειμαι...-σιγα-σιγά τα μαθαινω ολα- δεν εβαλα το σπρει για τις ψειρες! Μου προτειναν να βαλω μια σκονη που ειναι λεει εντελως ακινδυνη για την φωλια κ τους νεοσσους. Δηλ να βγαλω τους νεοσσους, να βαλω την σκονη γυρω - γυρω απο την φωλια και να τα τοποθετησω. το βρισκεται σωστό; ή μηπως δεν μπορω να κανω τιποτα πια...
 
Δεν χρειάζεται ψειρόσκονη αν δεν έχουν ψείρες.
 
Mπορείς πάντως να βάλεις και τώρα στη φωλιά. Από κάτω και ανάμεσα στα νήματα. Πόσων ημερών είναι οι νεοσσοί;
 
Ρίξε από πάνω δεν παθαίνουν τίποτα! Αρκεί να μην ανοίξει κάποιο μωρό κανένα στόμα...
 
την κυριακη εχω καθαριοτητα φωλιας, θα αφαιρεσω την βρωμικη και θα βαλω νέα τσόχα, θα τους βαλω δαχτυλιδάκια επομενως μήπως ειναι ευκαιρια να τους βάλω και την σκόνη αυτη στην φωλια;
 
Αφού έχεις καθαριότητα πάρε τσόχα, πάρε chevitren της chevita (για μένα το καλύτερο προληπτικό φάρμακο για τις ψείρες) και κάνε μούσκεμα την τσόχα. Αστη 1-2 μέρες να στεγνώσει, ρίξε και σκόνη pinex και μετά βάλε τα μωρά μέσα! Δεν πρόκειται να δεις δείγμα ψείρας! 😛
 
Back
Top