Φροντίδα Δεν θέλω τα ελατήρια στις πόρτες της ζευγαρώστρας

Εγγραφή
6 Οκτ 2023
Μηνύματα
426
Πόλη
Κοζάνη
Δεν ξέρω αν αυτή είναι η σωστή κατηγορία για το πρόβλημά μου οπότε @Stavros αν υπάρχει κάτι πιο σχετικό, μετάφερέ το σε παρακαλώ. Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω μια κοινή κινέζικη ζευγαρώστρα για το ένα μπάτζι μου, όμως με ενοχλούν πολύ τα ελατήρια στις πόρτες. Δεν βολεύουν καθόλου στην εκπαίδευση έχει κανείς κάποια πατέντα για να μένει σταθερή η πόρτα. Να σημειώσω ότι θα αντικατασταθεί σύντομα με ένα vision (μάλλον. Αν θέλετε απαντήστε στο σχετικό θέμα που άνοιξα), οπότε δεν θέλω να το διαμορφώσω ξανά με μεγάλο κόστος σε κάποιο κατάστημα.
 
@KONSTANTINOS MICHAIL είχα παρόμοιο πρόβλημα γιατί εγώ ήθελα να μην υπάρχει το ελατήριο στην πλαϊνή πόρτα της ζευγαρώστρας, ώστε ο Σοφοκλής να μπαινοβγαίνει άνετα από κει. Δες κ τις υπόλοιπες ιδέες αν δεν θες να καταργησεις το ελατήριο όπως εγώ. Εγώ το κατήργησα κ κλείνω την πόρτα με ένα διχαλωτό
μανταλάκι.
 
Εγώ θα έβγαζα την πόρτα και θα προσπαθούσα να κανω μια να ανοίγει προς τα επάνω (συρταρωτη) αλλά θα χρειαστεί να την δένεις οταν την ανοίγεις και όταν την κλείνεις .μερικά παλια κλουβιά είχανε τέτοιου είδους πόρτες. αύριο μπορώ να στείλω φωτο
 
Νομιζω οτι πολυ καλη ιδεα ειπε η MARY58 ,αρκει να χρησιμοποιειται μανταλακι .
Λόγω της αντικατάστασης του κλουβιού, θα προτιμούσα να μην βγάλω ελατήρια. Έχω ξεκινήσει να δοκιμάζω και τους υπόλοιπους τρόπους.
 
  • OK
Αντιδράσεις: kika
Εγω έψαξα και έχω βρει εδώ και χρόνια και αγοράζω αυτές με κάθετες συρταρωτές πόρτες
 

Συνημμένα

  • ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ α1.webp
    ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ α1.webp
    1,3 KB · Προβολές: 19
  • ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ α3.webp
    ΖΕΥΓΑΡΩΣΤΡΑ α3.webp
    1,4 KB · Προβολές: 19
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@ianos ΝΑΙ πράγματι σε αυτό έχεις δίκιο αλλά από την πόρτα με ελατήρια καλύτερα αυτές
 
Back
Top