Αναπαραγωγή Δεν καθοτανε

Εγγραφή
15 Δεκ 2007
Μηνύματα
49
Πόλη
Αιγάλεω
Φιλοι γεια σας. εχω βαλει ενα ζευγαρι μαλινουα για ζευγαρωμα, ομως αυτα δεν λεγανε να 'ρθουν σε επαφη😡.
Ενας γειτονας μου (παλιος) καναρινας με συμβουλεψε, δυο περιπου ωρες μετα το σουρουπο να αναψω το φως του δωματιου που τα εχω για περιπου μια ωρα, το ιδιο και το πρωι μιση με μια ωρα πριν ξημερωσει. Το εκανα και πραγματικα, τα πουλια με το που ξυπνησαν αρχισαν να κανουν αυτο που επρεπε. Τωρα περιμενω τα αποτελεσματα.Αν τωρα καποιος αντιμετωπιζει το ιδιο, δεν χανει τιποτα να το δοκιμασει. Ισως να μην ετυχε αλλα να πετυχε. Καλες γεννες σε ολους.
 
εχω βαλει ενα ζευγαρι μαλινουα για ζευγαρωμα, ομως αυτα δεν λεγανε να 'ρθουν σε επαφη😡.
Για ποιο λόγο θα έπρεπε να έρθουν σώνει και καλά σε επαφή τα πουλιά όταν η διάρκεια του ημερήσιου φωτός σήμερα είναι κάτω από τις δέκα ώρες; Το "μυστικό" που σου είπε ο γείτονάς είναι στην ουσία να αυξήσεις κατά τρεις ώρες τη διάρκεια του ημερήσιου φωτός με εντελώς ανορθόδοξο τρόπο.

Υπάρχει κανένας λόγος που δεν μπορείς να περιμένεις τις τρεις ώρες επιπλέον φυσικού φωτισμού από σήμερα, δηλαδή τις 12 1/2 ώρες περίπου στα μέσα του Μάρτη;
Καλες γεννες σε ολους
Εύχομαι να είναι καλές και να μην έχουμε θέματα όπως "χαλάει τη φωλιά", "άγονα αβγά", "δεν ταΐζει" και άλλα τέτοια...
 
Σταυρο εχεις δικιο ισως να ταλαιπωρησα τα πουλια για δυο βραδια,
αλλα δεν μου δειξανε οτι ενοχληθηκαν αν καταλαβαινα κατι τετοιο δεν θα το εκανα και ουτε θα το εγραφα
 
Αν δεν το ανέφερες δεν θα άκουγες την άποψή μου (σωστή ή λάθος) και πολύ περισσότερο κάποιες άλλες απόψεις που πιθανόν να ακολουθήσουν. Μόνο έτσι μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. :)
 
Back
Top