Φροντίδα Δεν μπορω να χαϊδεψω το κοκατιλ μου

giorgos stela

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2017
Μηνύματα
16
Πόλη
Ηράκλειο
Καλησπέρα θα ήθελα τη συμβουλή σας... Το κοκατίλ μου εδώ και 2 μήνες ζει εκτός κλουβιού, είναι φιλικό δηλαδή το ταίζω με το χέρι μου και ανεβαίνει χωρίς φόβο όμως δεν μπορώ να το χαιδέψω παρά μόνο την ώρα που εκείνο τρώει... Πιστεύεται είναι θέμα χρόνου και εμπιστοσύνης ή μήπως κάνω κάτι λάθος;
 
Αν το κρατάς στο ένα χέρι δεν κάθεται για χάϊδεμα με το άλλο;
 
το χαιδευω μονο οταν τρωει τα χερια μου τα βλεπει αποκλειστικα σαν πατηθρες τι να κανω;
 
Δεν είναι όλα τα πουλιά ανεκτικά στα χάδια με τη δική μας έννοια που έχουν τα χάδια. Ακόμη κι ένα απλό ξύσιμο στο τσουλούφι είναι χάδι για αυτά. :)

Γιατί ζει εδώ και 2 μήνες εκτός κλουβιού; Δεν πετάει ποτέ? Το δωμάτιο το έχεις ασφαλίσει ώστε να μην τραυματιστεί; Τι θα κάνεις όταν πιάσουν για τα καλά οι ζέστες και θα πρέπει να ανοίγεις τα παράθυρα;
 
Δεν είναι όλα τα πουλιά ανεκτικά στα χάδια με τη δική μας έννοια που έχουν τα χάδια. Ακόμη κι ένα απλό ξύσιμο στο τσουλούφι είναι χάδι για αυτά. :)

Γιατί ζει εδώ και 2 μήνες εκτός κλουβιού; Δεν πετάει ποτέ? Το δωμάτιο το έχεις ασφαλίσει ώστε να μην τραυματιστεί; Τι θα κάνεις όταν πιάσουν για τα καλά οι ζέστες και θα πρέπει να ανοίγεις τα παράθυρα;
έχω ενα σταντ εκεί κάθονται το κλουβί είναι ανοιχτό δίπλα στο σταντ και μπαίνουν όποτε θέλουν να φάνε. επίσης έξω μόνο όταν είμαι σπίτι και πετάνε καμιά φορά όμως πάντα επιστρεφουν στο σταντ. όσο για τα παράθυρα τα έχω ανοιχτά και απλά κλέινω τη σιτα
 
όσο για τα παράθυρα τα έχω ανοιχτά και απλά κλέινω τη σιτα
Πρόσεχε να ασφαλίζεις την σήτα, γιατί πολλές φορές πετάγεται. Κι εγώ με την σήτα τα αφήνω το καλοκαίρι αλλά διπλοασφαλισμένη αν και στα κλουβιά τους.
 
Πρόσεχε να ασφαλίζεις την σήτα, γιατί πολλές φορές πετάγεται. Κι εγώ με την σήτα τα αφήνω το καλοκαίρι αλλά διπλοασφαλισμένη αν και στα κλουβιά τους.
φυσικά εννοείται...
 
Back
Top