Αναπαραγωγή Δεν πυρώνουν οι κανάρες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fotis 9
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fotis 9

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαϊ 2020
Μηνύματα
44
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα στα μέλη του forum
Έχω 3 θυλικες καναρες οι 2 του 21(η μια ταισμενη στο χερι)Και μια timbrado του 19 και δεν έχω καταφέρει να τις ζευγαροσω με κανένα αρσενικό
Να σας πω ότι τις έχω κάνει από Μάρτιο προετοιμασία με αυγό μπρόκολο και ενδιάμεσα τους έδωσα και βιταμίνη Ε με σελήνιο αλλά Δυστιχως δεν έχουν πειρωσει(Αυτή του 19 προσπαθώ από πέρσι να τη ζευγαρωσω)
Στο χόμπι είμαι σχετικά καινούριος δεν ξέρω κάποια άλλη μέθοδο για να τις πυρωσω
Όλες οι πιο έμπειρες απαντήσεις στο post ευπρόσδεκτες
 
αρα λογικα ειναι και κοντα με τα αρσενικα και τα ακουνε να κελαηδανε... και συνεχιζουν να μη πυρωνουν,
και εφοσον εχεις δωσει και αυγο και λαχανικα θα επρεπε να ειχαν πυρωσει... τα πουλακια του 21 μου φαινεται λογικο γιατι ειναι μικρα τα θυληκα αργουν και λιγο , αλλα του 19 δεν ξερω τι παει στραβα ,φροντισε να εχουν ασβεστιο φωλιεσ και νημα μπας και στροσουν φωλια (και αν ειχαν και οπτικη με τα αρσενικα πιστευω πως θα βοηθουσε) αυτη ειναι η γνωμη μου 😃
 
Καλησπέρα.
Όλες οι πιο έμπειρες απαντήσεις στο post ευπρόσδεκτες
Αυτή η αναπαραγωγική περίοδος έχει ολοκληρωθεί, δεν προλαβαίνεις να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή γιατί θα έχεις νεοσσούς μέσα στην ζέστη του Ιουλίου.
έχω κάνει από Μάρτιο προετοιμασία με αυγό μπρόκολο και ενδιάμεσα τους έδωσα και βιταμίνη Ε με σελήνιο
Με τι συχνότητα τα έδινες ?
Τι σπόρους δίνεις ?
Σε τι κλουβιά τις έχεις ?
 
είναι παρέα τώρα τις τραγουδάνε και τις κοινηγανε καμία φορα
Δεν υπάρχει λόγος να τα έχεις μαζί, αν αποφασίσουν να ζευγαρώσουν τα νέα πουλάκια θα βγουν μέσα στις ζέστες του Ιουλίου, αυτό θα είναι πολύ δύσκολο και για τις κανάρες και για τους νεοσσούς.
Διάβασε το παρακάτω άρθρο και ξαναπροσπάθησε την επόμενη χρονιά.
Πάρε 60άρες ζευγαρώστρες, οι 40άρες αν και ονομάζονται ξευγαρώστρες είναι μικρές για αναπαραγωγή, σαν ατομικά κλουβιά είναι πολύ καλά.
 
Back
Top