Ασθένειες Δηλητηρίαση από βιταμίνες σε σταγόνες στην ποτίστρα

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Ειχα ενα ασχημο γεγονός σημερα...Σηκωθηκα το πρωι,ειδα την πρασινουλα μου(Πεπη) μεσα στον εμετο και μουσκεμα απο κατω.Επαθε δηλητηρίαση απο βιταμινες στο νερο,σιγουρα.Χθες το μεσημερι της εβαλα μερικες σταγονιτσες στην ποτιστρα,δεν θελω να πω μαρκα για τυχον παρεξηγησεις!Την ειδα το πρωι ουτε μαθημα εκανα ουτε τιποτα την πηγα μονος μου στα επειγοντα στη Κ Δουκακη.Της δωσαμε λιγο νερακι συνήλθε λιγο και καπακι με λιγο ελαιόλαδο της δωσαμε 0,4 ενεργο ανθρακα συγκεκριμένα το carbosylane,ουσιαστικα για να μαζεψει τις διαταραχες απο το στομαχι!Τωρα ευτυχως δειχνει καλυτερα και εννοείται οι σταγονες πηγαν σκουπιδια...Τις πηρα πριν απο 4 μερες απο το πετ σοπ,γιατι δεν ειχα δωσει ποτε καθως ηξερα οτι οταν τρωνε ολα τα απαραίτητα δε χρειαζονται τετοιου ειδους σκευασματα.Να τονισω οτι τωρα πρεπει να δωσω για 4 μερες antistress της tafarm και λιγο ενεργο ανθρακα το απογευμα!Ελπίζω να πανε ολα καλαIMG-04a4608debeed4104f310a3067d75eb3-V_copy_928x1650.webpPhotoPictureResizer_210301_131327990_copy_928x1650.webp
 
@Chrisad Ευτυχώς φαίνεται πολυ καλυτερα αλλα δεν τη χανω απο τα ματια μου!Ηταν της versele laga η omni-vit🙄Δεν το περιμεναν

Να πω επισης οτι δεν ηταν ληγμενες καθως ειδα ημερομηνια.Βοηθησε το νερο αρκετα μπορω να πω σε αυτη την κατάσταση, αλλα και ο ενεργος ανθρακας! Αυτό το αρθρο φανηκε πολυ χρησιμο: Ενεργός Άνθρακας, οδηγίες χορήγησης σε έκτακτη ανάγκη ...
 
Ενδεικτικα τις εβαλα!Ειμαι σιγουρος οτι οφείλετε απο αυτο καθως δεν εδωσα κατι,ουτε εφαγε κατι που δεν επρεπε.Εφαγε οτι τρωει παντα!

Ευχαριστούμε πολύ,δείχνουμε καλυτερα!
 
Η Versele ειναι μια απο τις πιο γνωστες στο χωρο και μιλάμε για σκευασμα βιταμινών που αντε στη χειρότερη να μην ηταν αποτελεσματικο μετα την ημερομηνία ληξης ή σε υπερδοσολογια να κανει διαρροια.
Αυτα εφ'οσον οι συνθήκες αποθηκευσης ηταν οι σωστες και δεν υπηρξε ξενο υλικο μεσα στις βιταμινες.

Περαστικα!
 
@Tony Forpus Οντως ειναι μια πολυ γνωστη μαρκα και αυτο με παραξενεύει.Οι συνθηκες ηταν σε θερμοκρασια δωματιο,και ξαναλεω οτι πξρα το σκευασμα πριν απο 4 μερες.Δε γνωριζω τι προβλημα υπηρξε,το μονο σιγουρο ειναι οτι δε πρόκειται να ξαναπαρω τιποτα τετοιο.Η καρδια μου πηγε στην κουλουρη...

Ευχαριστω πολυ!Ελπιζω αυριο το πρωι να ειναι καλα αν και οι κενωσεις εφτιαξαν απο τις τελευταίες που ειδα πριν πεσει για υπνο.
 
@giannisvlg περαστικούλια! Η πολλή σιγουριά μερικές φορές μας οδηγεί σε λάθη! Δεν χρειάζεται να φάει κάτι διαφορετικό, μπορεί και από αυτά που τρώει συνέχεια να ήταν αλλοιωμένο ή χαλασμένο και δεν το κατάλαβες ή δεν φαίνονταν! Δεν πιστευω πως έφταιγαν οι σταγόνες. Όπως και να χει όλα πήγαν καλά και αυτό μετράει! Να μην ξανα περάσεις ποτε κάτι τέτοιο!😉💪❤️️️️️
 
@ΜΑΡΙΑαα Λαχανικα εφαγαν ολα και δεν επαθε κανενα τιποτα...Μονο αυτη πηρε σταγονες και την εκανε χαλια,ειναι σιγουρα απο αυτο καθως μου ειπε και η γιατρος οτι της εχει ξανατυχει παρομοιο περιστατικο!Τελος παντων οτι εγινε εγινε και ευτυχως ειχε καλο τελος.20210302_101648_copy_1651x2935.webp20210302_102319_copy_1651x2935.webp20210302_103056_copy_1651x2935.webp
*Το μαυραδακι στο ρουθουνακι ειναι απο τον ανθρακα εχθες,εβαψαν τα πουπουλακια της!
 
Back
Top