Γενικά Διάρκεια ζωής Πάρακιτ

picassoletta

PB New Member
Εγγραφή
5 Νοε 2016
Μηνύματα
48
Πόλη
Αθήνα
Ποση διαρκεια ζωης εχουν τα παρακιτ?στο ιντερνετ γραφει 15-20 αλλα γενικα βλεπουμε οτι στην ζωη ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Πχ στις γατες λενε το ιδιο αλλα γενικα συνηθως ζουνε 10-13.
Επισης σε τι ηλικια μας τα πουλανε;
 
Σε ποια parakeet αναφερεσαι; Εξαρταται απο το ειδος του πουλιου και τις συνθηκες διαβιωσης! Το σε τι ηλικια τα αγοραζεις απο τα πετ εξαρταται δεν ειναι κατι στανταρ. Συνηθως 8 μηνων με χρονιαρικα ειναι στα πετ αλλα και παλι δεν ειναι κατι δεδομενο!
 
Σε ποια parakeet αναφερεσαι; Εξαρταται απο το ειδος του πουλιου και τις συνθηκες διαβιωσης! Το σε τι ηλικια τα αγοραζεις απο τα πετ εξαρταται δεν ειναι κατι στανταρ. Συνηθως 8 μηνων με χρονιαρικα ειναι στα πετ αλλα και παλι δεν ειναι κατι δεδομενο!
Εχω αυτο που ειναι στο αβαταρ μου.western rosela. Τι εννοεις οταν λες συνθηκες διαβιωσης;Εγω ρωταω για τα κλουβια οπου ταχουμε. Ποσο θα ζησει;
 
Υπαρχουν και ασταθμητοι παραγοντες, εγκεφαλικα, καρδια μολυνσεις πνευμονιες, αν ολα πανε καλα, περιπου οσα γραφουνε στο μεσο ορο ζωης, που σημαινει + η -, καποια χρονια
 
Απο θεμα φαγητου προσπαθω κ του δινω διαφορα αλλα απο θεμα χωρου δεν μπορω να το αφηνω ελευθερο γιατι εχω και γατες. Το κλουβι του ειναι 60*70. Προσπαθω αλλα δεν εχω πολλες γνωσεις. Σας ευχαριστω για την απαντηση ναστε καλα
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Απο θεμα φαγητου προσπαθω κ του δινω διαφορα αλλα απο θεμα χωρου δεν μπορω να το αφηνω ελευθερο γιατι εχω και γατες. Το κλουβι του ειναι 60*70. Προσπαθω αλλα δεν εχω πολλες γνωσεις. Σας ευχαριστω για την απαντηση ναστε καλα
Διαβάζοντας τα κατάλληλα θέματα εδώ θα ενημερωθείς για όλα. Τι ηλικία έχει το δικό σου;
 
Διαβάζοντας τα κατάλληλα θέματα εδώ θα ενημερωθείς για όλα. Τι ηλικία έχει το δικό σου;
Καλημέρα,
δεν το είχαμε αγοράσει. Το βρήκαν οι γάτες μου και το είχαν παγιδευσει σε μια γωνία. Ηταν μικρό αλλα οχι πολύ. Δεν ειχε πολύ μεγάλη ουρά αλλα ειχε κανονικά χρώματα. Πιθανων να ειναι 7-8 ετων. Γιαυτο ρωτάω πόσο ζουν.
 
Back
Top