Φροντίδα Διήμερο και παπαγάλος

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω τώρα το καλοκαίρι όταν φεύγετε διήμερο παίρνετε μαζί τα φτερωτά σας; Δεν μιλάω για τις διακοπές εννοείται ότι θα τον πάρω μαζί μας αλλά διήμερο; να τον πάρω σκέφτομαι για να τον βγάζω κ λίγο έξω αλλά θα στρεσαριστει πιστεύετε; από αλλαγή;
 
Το καλύτερο ειναι να βρίσκεται μαζί σου. Αν έχεις τη δυνατότητα φυσικά να τον πάρεις. Είσαι η παρέα του, θα του λείψεις πάρα πολύ και θα στεναχωρηθεί έστω και για 1 ή 2 μέρες.
 
Αν δεν πρόκειται να μενει συνεχεια μόνος εκεί που θα πάτε εγώ θα τον έπαιρνα. Θα το ευχαριστηθεί και με το παραπάνω.
Αυτό θα κάνω λοιπόν... ❤️️️️️
[automerge]1563027650[/automerge]
Το καλύτερο ειναι να βρίσκεται μαζί σου. Αν έχεις τη δυνατότητα φυσικά να τον πάρεις. Είσαι η παρέα του, θα του λείψεις πάρα πολύ και θα στεναχωρηθεί έστω και για 1 ή 2 μέρες.
Σίγουρα θα μου στενοχωρηθει. Θα επικοινωνήσω με το ξενοδοχείο δνε πιστεύω να έχουν πρόβλημα... Και αθόρυβο και σε κλουβάκι θα είναι... Τα μικρά μου θα κάνουν πιο πολύ φασαρία από τον Τζιμακο..
[automerge]1563027765[/automerge]
Το χαρνε ς φοβάμαι να του το φορέσω γιατί σκέφτομαι μήπως πάει να πετάξει εκεινη τη στιγμή που θα του το φορέσω και σπάσει τα Φτερά του... Το παίζει όμως κ το γνωρίζει... Θα το προσπαθήσω αυτήν την εβδομάδα ως το Σάββατο να τα έχω καταφέρει...
 
Το χαρνε ς φοβάμαι να του το φορέσω γιατί σκέφτομαι μήπως πάει να πετάξει εκεινη τη στιγμή που θα του το φορέσω και σπάσει τα Φτερά του... Το παίζει όμως κ το γνωρίζει... Θα το προσπαθήσω αυτήν την εβδομάδα ως το Σάββατο να τα έχω καταφέρει...
Βάσω μου πιστεύω πως δεν χρειάζεται να φορέσει το χάρνες σε αυτή τη βόλτα σας.
Περίμενε να το συνηθίσει σιγά σιγά στο σπίτι και σε κάποια άλλη βόλτα του το φοράς :)
 
Να το φορέσω πρώτα μέσα στο σπίτι κ μετά να το βγάλω λίγο στην βεράντα; Πως να κάνω την αρχή;
Ναι, πιστεύω πως είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις
 
Πρέπει να νιώθεις σίγουρη και να κάνεις σταθερές κινήσεις Βάσω μου...
Μελέτησε τις κινήσεις σου και προσπάθησε να νιώσεις πρώτα εσύ καλά και σίγουρη.
Το πουλί θα νιώσει αμέσως τις αμφιβολίες ή την μη σταθερότητα στις κινήσεις σου και θα αντιδράσει ανάλογα...
 
Back
Top