Γενικά Διακοπή κελαηδήματος ύστερα απο πτερόροια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vassilis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Vassilis

PB New Member
Εγγραφή
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Αγρίνιο
Καλησπέρα στο forum, θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εχώ ένα καναρινι το οποίο ύστερα από μια παρατεταμένη πτερόροια (ενός έτους) ενώ ντύθηκε πριν από ένα μήνα δεν ξεκίνησε να κελαηδάσει ακόμη. Σημειώστε ότι πριν από την πτερόροια ήταν ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΑΡΑΣ.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ
 
γεια σου βασιλι για να εχει το πουλι τοσο παρατεταμενη πτερορια κατι συμβαινει το πιθανοτερο ειναι να εχει καποιο ορμονικο προβλημα τορα τι θελει δεν ξερω να σου πω πιθανων ενα πολιβιταμανουχο σκευασμα να βοειθουσε
 
Υπομονή - καλή διατροφή - κάποιο διατροφικό συμπλήρωμα (πάντα με μέτρο) - προβιωτικά για την χλωρίδα του εντέρου (εγω ακολουθώ την συμβουλή που μου έδωσαν εμπειρότεροι εκτροφείς στο ξεκίνημα μου με τα πουλάκια και δίνω 5 συνεχόμενες μέρες κάθε μήνα) και όλα θα πάνε καλά.
 
Καλησπέρα!
Αντιμετωπίζω κι εγώ στο καναρίνι μου πρόβλημα παρατεταμενης πτερόροιας και του δίνω το multi-vit της bogena. Είναι καλό αυτό?
 
!

Καλησπέρα σας...
Φίλε μου το ότι δίνεις στο πουλάκι ένα πολυβιταμινούχο συμπλήρωμα και συνεχίζει να κάνει πτερόρροια δεν σημαίνει ότι φταίει η εταιρία του προϊόν...
Αυτά πάνω κάτω τα ίδια συμπληρώματα είναι...
Μπορεί να οφείλετε και σε στρεσάρισμα του πουλιού! 😎
 
Δυο μέρες το δίνω τώρα. Πάντως ευχαριστώ για την πληροφορία Κωστή!
 
Τίποτα...
συνέχισε να το δίνεις για εφτά συνεχείς ημέρες περίπου και καλή διατροφή και ποικιλία... Κανά φρούτακι πρασινάδα Κανά αυγουλάκι βρασμένο ξέρεις...
Αυτά...
Κοιτά και την θέσει που έχεις το κλουβί…μπορεί να αγχώνεται το πουλάκι…και δεν θέλει να μετακινείς συνέχεια το κλουβί του…! (πληροφορικά)
Και δες μετά αν δεν έχει κάποια βελτίωση μπορεί να φταίει κάτι άλλο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Back
Top