Γενικά Διακοπες με τον vito

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pat
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pat

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
18
Πόλη
Παλλήνη
Καλημερα σας.. Πριν απο λιγες μερες γυρισα απο τις 10ημερες διακοπες μου, οπου μετα απο πολλη σκεψη ειχα αποφασισει να τις ακολουθησει και ο vito,το meyer μου! Οι επιφυλαξεις που ειχα σχετικα με το στρες που μπορει να του δημιουργουσε το ταξιδι και το ξενο περιβαλλον σε σχεση και με το νεαρο της ηλικιας του (3 μηνων), απο την πρωτη στιγμη του ταξιδιου επαψαν να υφιστανται! Καθολη την διαρκεια του ταξιδιου μας με το καραβι επαιζε ανελλιπως και ετρωγε ακαταπαυστα. Οσον αφορα την παραμονη μας στο καμπινγκ, για τον vito ηταν σαν μια τεραστια παιδικη χαρα! Οι ηχοι που ακουγε και ο κοσμος που τον τριγυριζε και συχνα πυκνα τον χαιρετουσε, τον εκαναν να "δαιμονιζεται" και να κανει απειρες σκανταλιες για να τραβηξει τα βλεμματα! Τον vito τον παιρναμε μαζι μας και στις παραλιες οπου πηγαιναμε! Ο τροπος που κοιτουσε την θαλασσα και τον ηλιο ηταν φοβερος! Το γεγονος που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η αμεση προσαρμογη του στις οποιεσδηοτε συνθηκες επικρατουσαν. Υπηρξαν φυσικα και καποιες δυσκολες στιγμες, αλλα δεν συγκρινονται με τα θετικα της ολης εξορμησης! Η μεταφορα του γινοταν μεσο ειδικου μεταφορικου καλαθιου και η διαμονη του στο καμπινγκ ηταν σ ενα κλουβι αρκετα ευρυχωρο, για τις περιστασεις, μεσα στην σκηνη μας. Πιστος συντροφος του vito ηταν το ψεκαστηρι του, οπου συχνα πυκνα τον ψεκαζαμε με νερο για να αποφυγουμε γεγονοτα οπως η θερμοπληξια! Ακολουθουν καποιες φωτογραφιες του vito απο τις διακοπες!
 

Συνημμένα

  • P1000571.webp
    P1000571.webp
    39,3 KB · Προβολές: 135
  • P1000633.webp
    P1000633.webp
    56,7 KB · Προβολές: 114
  • P1000634.webp
    P1000634.webp
    41,4 KB · Προβολές: 112
  • P1000667.webp
    P1000667.webp
    56,4 KB · Προβολές: 124
  • P1000714.webp
    P1000714.webp
    72,5 KB · Προβολές: 111
Αν και δεν ξετρελλενομουν για meyers εχω αρχισει και αλλαζω γνωμη.:D

Ειναι πολυ ομορφο πουλι ο Vito.

Η 2η και η 3η φωτογραφια ειναι απο τις καλυτερες.
 
Ακομα καποιες φωτογραφιες...
 

Συνημμένα

  • P1000727.webp
    P1000727.webp
    61,9 KB · Προβολές: 105
  • P1000771.webp
    P1000771.webp
    43,2 KB · Προβολές: 120
  • P1000831.webp
    P1000831.webp
    59,8 KB · Προβολές: 106
  • P1000832.webp
    P1000832.webp
    51,3 KB · Προβολές: 98
  • 07082009.webp
    07082009.webp
    63,8 KB · Προβολές: 112
Ευχαριστω.. Οντως ειναι πολυ ομορφος 😛 Ο χαρακτηρας του ειναι ακομα πιο "ομορφος"...
 
Καταπληκτικός, πολύ όμορφος ο ταξιδιάρης vito! Aλλά στη δεύτερη & στην τρίτη φωτο με φόντο τη θάλασσα είναι... όλα τα λεφτά! Του κρατάς τα ποδαράκια απλώς ή έχει κομμένα φτερά;
 
Τα φτερα πτησης του ειναι ψαλιδισμενα.. Πεταει αποστασεις 4-5 μετρων! Νομιζω θα ηταν πολυ μεγαλο ρισκο οι διακοπες με ενα μωρο παπαγαλο χωρις ψαλιδισμενα φτερα!
 
Αλανι μου εινια κατπληκτικος ο παπαγάλος.. Αυτα εινια τα καλα στα ψαλιδισμενα φτερα... Ο παπαγάλος χαιρεται φυση, θαλασσα.."ελευθερια"... Πληρωσε διαμονη η λαθραια πέρασε; Γιατι τον κοβω λιγο αλανακο...
 
Πολυ ωραιο πουλι να το χαιρεσε και ευχομαι να περασετε πολυ ωραια μαζι.
 
Φαντάζομαι πως θα έκλεψε την παρασταση και θα έγινε η μασκώτ του καμπιγκ... Ειναι αξιολάτρευτος! Να τον χαιρεστε!
 
ειναι κουκλακι ο Vito! Και τι ανεση που εχει! Να τον χαιρεσαι! Πρεπει να περασατε τελεια μαζι!
 
Απο τις φωτογραφιες φαινεται ποσο ομορφα περασατε! Να χαιρεσαι τον Vito σου, ειναι ενας κουκλος. Πιστευω πως η ελευθερια στην φυση που του προσφεραν τα ψαλιδισμενα φτερα του, του εκανε πολυ καλο.
 
Τι κουκλακι ειναι αυτο και ζηλευω τοσο;
Να σου ζησει, ειναι πανεμορφος!
 
Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες που μας έβαλες. Το ίδιο κάνω και εγώ με το Πάρη τον κουβαλάω μαζί μου.
 
Φιλε mpiki ο παπαγαλος μπηκε οντως λαθραια στο καμπινγκ! 😉 Παντως ουδεις διαμαρτυρηθηκε για την παρουσια του! Προσωπικα πιστευω οτι με ψαλιδισμενα φτερα, η ευκαιρια που δινεται στον παπαγαλο για εξορμησεις στην φυση υπερισχυει της μικρης πτησης εντος του σπιτιου. Και το λεω αυτο εχοντας δοκιμασει και τα δυο!
 
Back
Top