Γενικά Διαμονη αρσενικου lory με θυληκο

vendetta

PB Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
230
Πόλη
Ηράκλειο
λοιπον, εχουμε και λεμε, εχω ενα θυληκο lory, απο το καταστημα που το πηρα εχει φερει τωρα κι ενα αρσενικο.
θελω να το παρω για να τα βαλω μαζι ομως ο καταστηματαρχης μου ειπε οτι δεν κανουν,θα αγριεψουν και τα 2 απεναντι μου και δεν θα με αφηνουν να τα πιασω.
να σημειωσω οτι και το δικο μου ειναι πληρως εξημερωμενος αλλα και ο αρσενικος.
τι να κανω ρε παιδια.
 
Δεν ειναι τελειως λαθος αυτο που σου λεει αλλα ειναι και λιγο υπερβολικο αν δε σκεφτεσαι την αναπαραγωγη. Αν βεβαια θελεις να τα βαλεις για αναπαραγωγη (που αφου ειναι και αντιθετου φυλου μαλλον σιγουρα θα δεθουνε) τοτε θα αγριεψουνε σιγουρα μολις αποκτησουνε φωλια και ενεργησει το ενστικτο τους για την προστασια της. Επισης αν γινουνε ζευγαρι ειναι καλο να μεινουνε για παντα ετσι διοτι το μια να τα βαζεις μαζι μια να τα χωριζεις μονο στρες μπορει να φερει.
 
Δεν μπορούν να παραμείνουν εξημερώνει αν βάλεις μαζί. Πιστεύετε ότι ελπίζουν να έχουν τα μωρά;

Ορισμένοι lorikeets είναι επιθετικές και σε άλλα πτηνά. Lorikeets μου δεν ήθελε καμία από τις άλλες μου πτηνά. Εξαίρεση αποτελεί η Priscilla που είναι ερωτευμένος μαζί μου Jenday Conure. My Yellow Επιστροφή Κουτσομπολιό Lories θα είναι φιλική προς κάθε άλλο, αλλά δεν με τα άλλα πουλιά.
 
Back
Top