Γενικά Διαπιστωση φυλου καναρινιου

giorgos6

PB New Member
Εγγραφή
21 Απρ 2014
Μηνύματα
257
Πόλη
Αγρίνιο
Αγορασα πριν 2 μηνες περιπου ενα καναρινι 6 μηνων οταν το αγορασα και τωρα ειναι 8 μηνων, δεν επρεπε να εχει αρχισει να κελαηδαει; Επειδη μου το πουλησε για αρσενικο για αυτο ρωταω.. Μηπως δεν ειναι αρσενικο;
 
Δεν μπορουμε να ξερουμε χωρις φωτογραφια
Ανεβασε μια για να σου πουμε :)
 
Αν δεν είναι πυρωμένο δύσκολο να το καταλάβουμε.. Που ξέρεις ότι είναι 8 μηνών; Δαχτυλίδι φοράει; Αν όντως είναι 8 μηνών θα έπρεπε να σαλιαρίζει...
 
ετσι μου ειπε αυτος που το αγορασα.. Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι 8 μηνων.. Με ποιο προγραμμα μπορω να ανεβασω τις φωτογραφιες για να μου πειτε τις γνωμες σας;
 
Δες εδω petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
δηλαδη ο αλλος για να ταν 6 μηνων οταν το πηρες εκανε αναπαραγωγη το φθινοπωρο μου φαινεται δυσκολο σιγουρα δεν ειναι σωστο απ την αλλη ο καθενας κανει οτι του κατεβει. Πολυ πιθανο να μην ειναι αυτη η πραγματικη του ηλικια, παντως γενικα περιπου στο 6μηνο και μετα εχουν κανονικο κελαηδημα, ξεκινουν σαλιαρισμα συνηθως το 2ο μηνα της ζωης τους κατα βαση τα αρσενικα και σταδιακα τους επομενους μηνες καθαριζουν οι φωνες και ολοκληρωνεται-τελειοποιειται το ρεπερτοριο.
 
ναι αλλα ποτε περιπου γεννηθηκε;και ποτε θα αρχισει να κελαηδαει;
 
Που να ξέρουμε εμείς πότε γεννήθηκε; Δαχτυλίδι φοράει στο πόδι;
Αν είναι αρσενικό και είναι πάνω από 6 μήνες θα έπρεπε να κελαηδάει.. Βέβαια μην ξεχνάς και την πτερόροια που μπορεί να μην κελαηδάει... Βλέπεις φτερά κάτω;
 
ναι σημερα βρηκα καποια φτερα κατω.. Το ξερω τωρα δεν θα κελαηδησει.. Πριν αρχισει την πτεροροια δεν επρεπε να καλαηδαει εστω και λιγο;
 
Back
Top