Διατροφή Διατηρηση αυγοτροφης και δοσολογια

Foudoukos

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2014
Μηνύματα
124
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα παιδια... εχω αγορασει την αυγοτροφη orlux και την εχω αποθηκευσει σε ενα ταπερ κλεισμενη με καπακι.. Την εχω και σε δροσερο μερος.. Ποσο καιρο αντεχει και τι δοσολογια πρεπει να δινω στο ρινκνεκ μου; Αν μπορειτε να μου πειτε με βαση το κουταλακι του γλυκου γιατι δεν εχω καποια μεζουρα... επισης δινω 2 φορες τη βδομαδα... Να δινω παραπανω τωρα που περναει πτερροροια; Ακομα ειναι οπως το αυγο; Δλδ να την αφηνω περιορισμενο χρονικο διαστημα μεσα στο κλουβι;
 
ποσο καιρο αντεχει
Εξαρτάται πόσο καλά ασφαλίζει το σκεύος. Αν παίρνει αέρα, συνήθως αναπτύσσονται έντομα. Διαφορετικά αντέχει μέχρι να καταναλωθεί.
τι δοσολογια πρεπει να δινω στο ρινκνεκ μου
Ένα+ κουταλάκι του γλυκού τη φορά.
επισης δινω 2 φορες τη βδομαδα... Να δινω παραπανω τωρα που περναει πτερροροια;
Στην πτερόρροια μπορείς και κάθε μέρα.
Ακομα ειναι οπως το αυγο; Δλδ να την αφηνω περιορισμενο χρονικο διαστημα μεσα στο κλουβι;
Μια ποσότητα όσο ένα κουταλάκι του γλυκού δεν περισσεύει. Παρ όλα αυτά, ακόμη και αν περισσέψει διατηρείται και την επόμενη ημέρα. Καλό είναι να την αντικαθιστάς καθημερινά.
 
Δεν παιρνει αερα καθολου ειναι απ τα ταπερ με τα καπακια που ασφαλιζουν εντελως.. Θα την αλλαζω εννοειται καθε μερα.. Σ ευχαριστω πολυ Σταυρο...
 
Back
Top