Διατροφή Διατροφή για Φανέτο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RED
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RED

PB Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2008
Μηνύματα
339
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του forum. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την διατροφή για φανέτο. Οποιος μπορεί να μου δώσει ορισμένες πληροφορίες θα μου ηταν πολύ χρίσιμες.
Ευχαριστώ.
 
Εταιριες οπως η Beaphar και η Orlux εχουν πολυ καλα μειγματα για αγρια. Πληρεις τροφες... Αναφερω αυτες τις δυο μια και ειναι απο τις πιο αξιοπιστες αλλα και ευκολο να βρεις τα προιοντα τους.
 
Ευχαριστώ πολύ. Δεν ημουν σίγουρος αν το μείγμα για καρδερίνες κάνει και για τα φανέτα. Απο πρασινάδα τρώνε οτι και τα καναρίνια ή υπάρχουν περιορισμοί; Απο αυγοτροφή κάνει αυτη που τρώνε και οι καρδερίνες;
 
Δεν γνωρίζω εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός.
Τους δίνω τα πάντα.
Την ίδια αυγοτροφή που δίνω στις καρδερίνες.
Έχω παρατηρήσει ότι δέχονται δυσκολότερα από άλλα αγριοπούλια
την αυγοτροφή.
Τουλάχιστον τα δικά μου ζευγάρια...
 
Χάρη σε ευχαριστώ πολύ. Τόσο για τις πληροφορίες σου οσο και για την άμεση απάντηση. Να είσαι καλά.
 
καλησπέρα, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας σε ορισμένα θέματα που δέ γνωρίζω και πολλά. Είμαι κάτοχος μίας καρδερίνας και ενός φετινού καρδερινοκάναρου. Το ενδιαφέρον μου είναι έντονο για την απόκτηση ενός φανέτου, θα ήθελα να με ενημερώσετε για το θέμα αυτό.
 
Θα βοηθουσε αν εκανες συγκεκριμενες ερωτησεις ωστε να μπορει οποιος εχει διαθεση και γνωσεις να τοποθετηθει επακριβως και οχι αοριστα και γενικα.
Ριξε μια ματια στο site πολλες αποριες σου θα απαντηθουν!
 
Back
Top