Αναπαραγωγή Διατροφή κατά την επώαση

chania-2005

PB New Member
Εγγραφή
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
24
Πόλη
Χανιά
Εχω διαφορες αποριες, αλλα ακομα το ψαχνω το φορουμ.. Δεν ξερω αν θα πρεπει να δημιουργησω νεο θεμα ή να θεσω τα ερωτηματα σε καποιο ηδη υπαρχον. Βασικα τα ψαχνω ακομα τα θεματα.. Υπαρχει μηπως καποιος τροπος να ψαχνω κατι συγκεκριμενο για το οποιο ενδιαφερομαι στα θεματα που ηδη εχουν αναρτηθει, εκτος απ'το να τα διαβαζω ενα-ενα;
Θα ηθελα πχ να μαθω για κατι -μαλλον μεγαλη βλακεια- που εχω κανει, αν θα δημιουργησει προβλημα: μεχρι προχθες κι ενω ημασταν ηδη στην 10η μερα που η καναρα μου καθοταν στα αυγα της, εμεις τους βαζαμε για φαγητο και σπορους, και κοκκινη βιταμινη (μας την ειχαν δωσει για να διατηρουν το χρωμα, μιας και ο ενας ειναι κοκκινος κι η καναρα κιτρινη) και υγρη βιταμινη στο νερο και αυγο και μηλο! Νομιζαμε οτι επρεπε να τα προσεχουμε ιδιαιτερα και να κανουν πολυ πλουσια διατροφη ειδικα αυτη την περιοδο.. Μετα μπηκα στο φορουμ αυτο και διαβασα καπου οτι δεν κανει να τρωνε ολα αυτα, αλλα μονο σπορους! (για πολλους λογους κι ειδικα επειδη αυτο θα μπορουσε να τα κανει να ξαναζευγαρωσουν αμεσως και να αμελησει η καναρα να ταιζει τα μικρα της)
Ξερεις κατι εσυ γι αυτο μηπως;
Ευχαριστω και παλι
 
Εχω διαφορες αποριες, αλλα ακομα το ψαχνω το φορουμ.. Δεν ξερω αν θα πρεπει να δημιουργησω νεο θεμα ή να θεσω τα ερωτηματα σε καποιο ηδη υπαρχον. Βασικα τα ψαχνω ακομα τα θεματα.. Υπαρχει μηπως καποιος τροπος να ψαχνω κατι συγκεκριμενο για το οποιο ενδιαφερομαι στα θεματα που ηδη εχουν αναρτηθει, εκτος απ'το να τα διαβαζω ενα-ενα;
Όταν το μήνυμα που θέλεις να δημοσιεύσεις δεν αποτελεί συνέχεια μιας συζήτησης αλλά διαφορετική ερώτηση, τότε ανοίγεις καινούργιο θέμα στο κατάλληλο φόρουμ.

Για την αναζήτηση συγκεκριμένων θεμάτων, μπορείς να χρησιμοποιείς τη μηχανή αναζήτησης του φόρουμ (στην μπάρα πλοήγησης προτελευταίο λινκ)

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις την ανάγνωση από την κατηγορία των άρθρων της αναπαραγωγής, θα λυθούν πολλές απορίες σου μεταξύ των οποίων και αυτά που ρωτάς σε αυτό το θέμα.

Αναπαραγωγη καναρινιών, παπαγάλων, ωδικών κατοικίδιων πουλιών

Διάβασε τα πρώτα 5 άρθρα και αν έχεις οποιαδήποτε απορία, ρώτησε ελεύθερα. :)
 
Σωστά διάβασες στο φορουμ. Έτσι πρέπει. Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ. Ο Αρσενικός μετά οταν του κόψεις απότομα το φαγητό μπορεί να σου αδυνατίσει αρκετά έως επικείνδηνα..όπως εμένα τωρα. Και έχω τραβήγματα.. Προσωπικη μου γνώμη και άποψη. ΜΑΚΑΡΙ να σου πάμε ολα καλα φίλε.
 
Back
Top