Διατροφή Διατροφή λουγαρου με έντομα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anna28
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anna28

PB New Member
Εγγραφή
3 Ιουν 2016
Μηνύματα
11
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα και πάλι παιδιά να σας ρωτήσω μπορω να ταισω το λουγαρο μου σκουλίκια και εντομα αποξηραμένα;
 
Άννα προφανώς και μιλάμε για το πουλάκι απο το άλλο θέμα σου https://community.petbirds.gr/threads/Βοήθεια-για-τυφλό-λούγαρο.27655/page-2 το οποίο προσωπικά δεν μου μοιάζει για λούγαρο. Κάποιο υβρίδιο ίσως, αλλά λούγαρο νομίζω πως δεν είναι. Οπότε ας μην βιαστούμε να μιλήσουμε για σκουλήκια αν και δεν νομίζω ότι θα το έβλαπταν αν μιλάμε για επώνυμη συσκευασμένη εντομοτροφή.
 
Ναι για αυτό μιλάμε αλλά πως θα μπορούσα να μαθω τι πουλάκι είναι; Φυσικά και επώνυμη συσκευασία δεν θα αγώνα τιποτα να το βλάψει το εχω λατρέψει πραγματικα
 
Φαντάζομαι δεν ρωτάς το είδος αφού είναι λούγαρο αλλά κάποιες πληροφορίες για αυτό. Διάβασε το άρθρο για το λούγαρο και ό,τι θέλεις, να ρωτήσεις.
Ναι για αυτό μιλάμε αλλά πως θα μπορούσα να μαθω τι πουλάκι είναι; Φυσικά και επώνυμη συσκευασία δεν θα αγώνα τιποτα να το βλάψει το εχω λατρέψει πραγματικα

Noμίζω πως το πουλάκι που έχεις δεν έχει καμια σχέση με αυτό στο άρθρο που σου παρέθεσε η Μαρία. Κάνω λάθος; Οι φωτογραφίες σου δεν είναι πολύ καθαρές στο άλλο σου θέμα. Δεν φαίνεται ούτε ολόκληρο το σώμα του πουλιού.
 
Νιζω οτι μοιάζει αρκετά με λουγαρο ίσως σας παραπλανεί ή ουρά που δεν έχει μου είχαν πει όταν τον αγορασα οτι την έχρι σπάσει την ουρά του και ίσως ξαναβγεί
 
οτι την έχρι σπάσει την ουρά του και ίσως ξαναβγεί
Για να καταλάβω... Τι εννοείς έχει σπάσει την ουρά;
Είναι σπασμένα τα φτερά της ουράς ή είναι βγαλμένη - μαδημένη η ουρά του;
 
νομιζω ειναι σπασμενα τα φτερα της ουρας του
Αν ειναι σπασμένα τότε μπορείς να τα τραβήξεις και σε λίγο καιρό θα έχει βγάλει άλλα. Θα τραβήξεις να φύγουν μόνο τα σπασμένα. Δεν είναι δύσκολο. Αν θέλεις μπορείς να ανεβάσεις και μια φωτογραφία για να δούμε αν οντως είναι σπασμένα και δυσκολεύεσαι να καταλάβεις.
 
Back
Top