Διατροφή Διατροφή παπαγάλου Monk (Quaker)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fox
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fox

PB New Member
Εγγραφή
11 Σεπ 2015
Μηνύματα
86
Πόλη
Σαλαμίνα
Γεια χαρα θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο θέμα της διατροφής παπαγάλου Monk.

Την προ περασμένη παρασκευή που τον έφερα πρώτη φορά στο σπίτι πήγα και του αγόρασα χύμα τροφή και πελετ συσκευασμένο + φιστίκια τώρα με όσα έχω διαβάσει ήρθα σε αδιέξοδο έχω ξανά ρωτήσει δεν πήρα απάντηση σε άλλα θέματα ούτε έχω βρει κάποιον που να έχει το ίδιο είδος αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάτι ας μου γράψει ευχαριστώ.
 
Για αρχη θα σου προτεινω να μεινεις μκρυα απο τη χυμα τροφη. Μια καλη συσκευασμενη για το ειδος του θα ειναι πολυ καλυτερη. Φρουτα και λαχανικα εποχης. Δεν ειναι εντελως απαραιτητο να ζητας ιδιοκτητες με γνωσεις μονο πανω σε μονκ. Σιγουρα ο χαρακτηρας διαφερει, αλλα υπαρχει πληθωρα κοινων σημειων διαχειρισης που θα σε βοηθησουν.
 
Ευχαριστώ Myra καλά τα λες και συμφωνώ σε όσα λες αλλα θα ήθελα να μιλήσω και με ανθρωπο που έχει τον ίδιο παπαγάλο αλλά όπως έγραψα με ενδιαφέρει η γνώμη ολων σας δεν έχω θέμα :)
 
Καλησπέρα αυτή την τροφή πελετ του έχω αγοράσει την ξέρετε;

 
Eγώ δεν την έχω ξανακούσει. Αυτήν έτρωγε; Δεν είναι λίγο μεγάλο το μέγεθος των πέλετς για το μονκ? Πόσο σου κόστισε;
 
Δεν θυμάμαι πρέπει να βρω την απόδειξη και θα σου πω.
Μου είπαν ότι είναι για μεσαίο παπαγάλο

Σήμερα του την έβαλα ανακατεμένη μαζί με την χύμα που είχα πάρει παρατήρησα ότι τρώει συγκεκριμένα από τα πελλετς
 
Γεια Χαρά και πάλι θα ήθελα την γνώμη σας για αυτή την τροφή μιας και διάβασα ότι είναι για παπαγάλους Νότιας Αμερικής και θέλω να μου πείτε αν κάνει για Monk;

pet4u.gr/deli-nature-5-menu-american-parrots.html
 
Γεια Χαρά και πάλι θα ήθελα την γνώμη σας για αυτή την τροφή μιας και διάβασα ότι είναι για παπαγάλους Νότιας Αμερικής και θέλω να μου πείτε αν κάνει για Monk;

pet4u.gr/deli-nature-5-menu-american-parrots.html

Είναι οι ροζέλες και τα κοκατίλ που απεικονίζονται πάνω στη συσκευασία απο τη Νότιο Αμερική; 😵 Ότι του καπνίσει του καθενός γράφει μου φαίνεται...

Kάνει πάντως να το φάει, είναι παρόμοιου μεγέθους πουλιά.
 
Δίνει το 20ακιλο σε καλή τιμή στα 37 κάτι αν θυμάμαι καλα αλλά το θέμα είναι να είναι και της προκοπής. Θα κοιτάξω και άλλες τροφές και θα σας ξανά ενοχλήσω.
 
Δίνει το 20ακιλο σε καλή τιμή στα 37 κάτι αν θυμάμαι καλα αλλά το θέμα είναι να είναι και της προκοπής. Θα κοιτάξω και άλλες τροφές και θα σας ξανά ενοχλήσω.
To 20κιλο για 2 κοκατιλ κι ενα μονκ ειναι υπερβολικα μεγαλη ποσοτητα. Γνωμη μου ειναι να μην το παρεις. Προσανατολισου σε 2κιλα-3κιλα.
 
Eγώ δεν την έχω ξανακούσει. Αυτήν έτρωγε; Δεν είναι λίγο μεγάλο το μέγεθος των πέλετς για το μονκ? Πόσο σου κόστισε;

Καλησπέρα Ανέστη τελικά έκανα λάθος η τροφή είχε 10 ευρώ και κάτι την πήγα πίσω και μου αφαίρεσαν την διαφορά με ανταλλαγή άλλης τροφής για μεσαίο παπαγάλο είναι της Wellness Αν την ξέρει κανείς ας μου πει τι παίζει.

 
Κανείς δεν χρησιμοποιεί αυτή την τροφή για μεσαίο παπαγάλο;
 
Back
Top