Φροντίδα Διαφορετικές ενδείξεις θερμόμετρων - υγρόμετρων στο εκτροφείο

andreasrodos

PB Member
Εγγραφή
21 Απρ 2006
Μηνύματα
466
Πόλη
Ρόδος
Τι να πιστέψει κανείς; Το αναλογικό θερμόμετρο-υγρόμετρο ή το ψηφιακό; Στην θερμοκρασία σχεδόν πάνε χέρι-χέρι, στην υγρασία όμως διαφωνούν κατά περίπου 10 μονάδες.
Σ'αυτήν την περίπτωση τι κάνουμε; Αγοράζουμε και τρίτο,ή δουλεύουμε με μέσους όρους 😛 !
 

Συνημμένα

  • thermometroygrometro.webp
    thermometroygrometro.webp
    46,8 KB · Προβολές: 138
καλησπερα φιλε Ανδρεα εγω εχω ποιο εμπιστοσηνη στο αναλογικο απο οτι το ηλεκτρονικο
 
Το αναλογικό θα έλεγα. Πρώτον γιατί απ' ό,τι λένε είναι συνήθως πιο αξιόπιστα και δεύτερον γιατί αποκλείεται να έχετε μόνο 41% υγρασία στη Ρόδο :D
 
Το αναλογικό θα έλεγα. Πρώτον γιατί απ' ό,τι λένε είναι συνήθως πιο αξιόπιστα και δεύτερον γιατί αποκλείεται να έχετε μόνο 41% υγρασία στη Ρόδο :D
Αν έχεις βάλει αφυγραντήρα και 31% έχεις Σταύρο :D !
 
Λοιπον Ανδρεα εγω λεω ... Παρε δυο ζυγαριες μια αναλογικη και μια ψηφιακη και βαλε πανω τους λογους που επελεξες να παρεις αυτα τα δυο θερμουγρομετρα ( τιμη, προελευση, μαρκα, μαγαζι που τα πηρες κλπ. ) και δες κατα που θα γυρει η αναλογικη και ποια θα ειναι η πιο βαρια ενδειξη στην ψηφιακη και αμα συμφωνουν οι δυο ζυγαριες τοτε εχεις βρει και το καταληλοτερο υγρομετρο :D. Το πιασες το υποννοουμενο, ετσι;
 
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον ΣΑΚΗ, που μοιράζεται μαζί μας αυτές τίς παρατηρήσεις. Νομίζω οτι πρέπει να γίνει αφορμή για ερωτήσεις και προβληματισμούς σαν νέο thread, με κάποιο γενικότερο τίτλο. Ηδη έχω πολλές σκέψεις και ερωτήσεις πάνω σ' όλα αυτά, που μπορούμε να συζητήσουμε, αναλυτικά.🙄
 
Σάκη να είσαι καλά φίλε!
Πολύ χρήσιμα όλα αυτά και όπως λέει ο Μάκης ας αποτελέσουν βάση για μια συζήτηση!
 
Back
Top