Γενικά Δυο καναρίνια

Αλεξία

PB Member
Εγγραφή
23 Σεπ 2007
Μηνύματα
359
Πόλη
Γλυφάδα
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας αναφέρω οτι αυτή την στιγμή που σας γράφω έχω τα πουλάκια μου έξω στο μπαλκόνι και κελαηδάνε πολύ και τα δύο και ειδικά το αρσενικό μου. (με κάνει πολύ χαρούμενη αυτό.) Και πάλι καλή σας μέρα.
:) Αλεξία
 
Καλημερα, Αλεξια, τι εννοεις οτι κελαηδανε πολυ και τ α2?σιγουρα το δευτερο ειναι θηλυκο;😛
 
Eντάξει οταν λέμε, οτι κελαηδάει δεν ενοούμε οτι κελαιδάει όπως το αρσενικό δεν κάνει τα γυρίσματα του αρσενικού, αλλά βγάζει και αυτό φωνούλες, και μαλιστα οταν το έφερα στο σπίτι δεν ήταν καθόλου φοβισμένο όπως ήταν το αρσενικό.
(Καλά λένε ότι τα θηλυκά είναι πιο σκληρά απο τα αρσενικά)
:) Αλεξία
 
Τα θηλυκα απο οτι ξερω ειναι πιο δυσκολα στην προσαρμογη και στρεσσαρονται ευκολα στην αλλαγη του περιβαλλοντος. Μην μπερδευεσαι με τις γυναικες που δεν εχουν αναγκη σε τιποτα. Ειναι πιο ανθεκτικα αλλα οχι προσαρμοστικα. Μηπως ειναι αρσενικο;
 
Καλημέρα. Οχι σε πληροφορώ οτι με το που το έφερα μέσα στο σπίτι δεν είχε κανένα απολύτος πρόβλημα ενω αντιθέτος το αρσενικό έκανε δυο μέρες να κελαηδήσει.
 
Δωσε λιγο χρονο στο καναρινι να προσαρμοστει. Μπορει οντως να ειναι αγορακι. (δειλο και αβγαλτο 😀) θα δειξει με τον καιρο!:D
 
Back
Top