Γενικά Δυο χθεσινες αφιξεις (budgie)

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
χθες μου ετσειλε ο νικος απο Αθήνα δυο παπαγαλακια μπατζι!

ενα ενηλικο! Το οποιο θα κρατισω και αργοτερα θ αμπει στην κλουβα με το αλλο ζευγαρι μπατζι(πωλινα-νικολα) και θα του ερθει και μια ασπρη νυφουλα!

το αλλο ειναι ενα μωρακι! Το οποιο το θελω για μια φιλη... Οποτε θα το φιλιξενισω για ενα περιπου μηνα.. Και μετα θα ταξιδεψει για σαμο!

το αρσενικο εχει scally face... Και σημερα αρχισε θεραπεια, αλλα νομιζω θα το ξεπερασει ευκολα! Μιας και ειναι ολο ζωντανια, ακομα το αρσενικο δνε εχει βρει ονομα, αλλα κατιθα του βρω...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΙΚΟ!
 

Συνημμένα

  • 102_0206.webp
    102_0206.webp
    53,6 KB · Προβολές: 157
  • 102_0208.webp
    102_0208.webp
    52 KB · Προβολές: 167
  • 102_0209.webp
    102_0209.webp
    50,3 KB · Προβολές: 153
  • 102_0207.webp
    102_0207.webp
    53,1 KB · Προβολές: 136
Ειναι πολυ ομορφα Αγγελε! 🙂
Ειμαι σιγουρη οτι με τη φροντιδα σου το αρσενικο θα γινει γρηγορα καλα κ το μικρο θα περασει μια χαρα μεχρι να παει στο καινουριο του σπιτι! 🙂
 
Νομίζω το μωρό, δεν πρέπει να είναι μαζί με το άλλο που έχει το πρόβλημα;απο ότι γνωρίζουμε, το scally face, είναι κολλητικό!
Να τα χαίρεσαι Αγγελε :)...
 
τα πουλακια ηταν μαζι... Εβαλα και στα δυο epithol και μπηκαν σε αυτο το κλουβι μεχρι να πλινω καλα το προϊγουμενο για να μπει ο αρσενικος... Μιας και εκτος της θεραπειας θελουν και πολυ καθαρο περιβαλλον(πλησιμο ταϊστας, πατυθρας, ποτιστρας καθε μερα) 😉
 
Πανεμορφα ειναι και τα 2...
Ειδικα του μεγαλου το χρωμα ειναι θεικο...
 
Καλοριζικος Αγγελε ο κουκλος σου!
Πολυ ομορφος!

Και ο φιλοξενουμενος δεν παει πισω σε ομορφια!
 
να στε καλα παιδια!

απο ονοματα ειμαι αναμεσα σε :
Ηρακλής! Ντιέγκο! Κάρλος!

εσεις ποιο λετε;
 
Εγω καθως ειμαι φαν των μεξικανικων φηφιζω Καρλος η Καρλιτο(χεχε)και το Ντιεγκο ειναι ωραιο... Πιο σοβαρο...
 
μαλλον για καρλος παει!
και εμενα αυτο μου αρεσε ποιο πολυ, αλλα και το ντιεγκο... Και η μανα μου καρλος ψηφισε...
 
Ωραίο είναι το Κάρλος.. Εγώ θα πρότεινα επίσης Χουάν ή Χούλιο (.. Δεν ξέρω πως μου ήρθαν αλλά μου ακούγονται ενδιαφέροντα!)
 
Να σου ζησει Αγγελε. Ειναι πολυ ομορφος! Κι εγω το Καρλος προτεινω ωστε την θηλυκια να την βγαλεις Καρλα. 😉(Αν σ' αρεσει φυσικα)
 
Μπραβο Αγγελε! Πολυ ωραια πουλάκια! Να γίνει καλα και το ένα και καλως να πάει στη φίλη σου!
 
Αγγελε εύχομαι περαστικά στο πουλάκι που ασθενεί!

Ειναι Πανεμορφα και τα δύο! Να τα χαιρεσαι! Εγω θα το ονομαζα Βlue sky!
 
Back
Top