Αναπαραγωγή Δυσκολία στη γέννα

poulis2020

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαρ 2020
Μηνύματα
51
Πόλη
Αθήνα
καλήμερα σε όλους σαν νέος στο hobi κάθε μέρα πριν πάρω πουλάκια διαβάζω βλέπω ακούω έτσι σήμερα στο youtube σε ένα κανάλι που ο κύριος του αγαπάει πολύ τα καναρινιά του είδα αυτό...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
σας έχει συνβει πότε; τις γνώμες σας παρακαλώ!

Επίσης να παρακαλεσω αν έχουμε ένα άτομο σε περιοχές όπως Αμπελοκήπους Γαλάτσι Δάφνη να μου στιλει πμ ώστε να τον έχω σαν δάσκαλο - φίλο για της αρχικές μέρες μήνες στο χόμπι ειμαι αμεα κ κάθε βοήθεια απο κάποιον γνώστη είναι χρυσός να είστε όλοι καλά να έχουμε υγειά κ να χαιρόμαστε τα πουλάκια μας!
 
youtube σε ένα κανάλι που ο κύριος του αγαπάει πολύ τα καναρινιά του είδα αυτό
ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ 🤬 Κάντε report ρε παιδιά όσοι έχετε λογαριασμό youtube. Δεν το έχει σε τίποτα ο κόσμος να αρχίσει να πατάει τις κοιλιές των καναρινιών επειδή δεν τους κάνουν τη χάρη να γεννήσουν αυγά την ώρα που τα θέλουν. Δεν πα προσπαθείς μια ζωή να τους μάθεις πέντε βασικά πράγματα σωστά... Αυτό που θα εφαρμόσουν κατευθείαν είναι κάτι τέτοιες μαλακίες. Έλεος.
 
Ας μου δείξει καποιος πως κάνουμε αναφορά στον "κυριο" γιατί είμαι κ λίγο άσχετη κ δεν μπορώ να το βρω.
Το κακό στην υπόθεση είναι ότι από κάτω στα σχόλια υπάρχουν κάποιοι που το βρίσκουν κ καλή ιδέα..
 
Ας μου δείξει καποιος πως κάνουμε αναφορά στον "κυριο" γιατί είμαι κ λίγο άσχετη κ δεν μπορώ να το βρω.
Το κακό στην υπόθεση είναι ότι από κάτω στα σχόλια υπάρχουν κάποιοι που το βρίσκουν κ καλή ιδέα..
20200405_143913.webp
20200405_143934.webp
 
Οταν η καναρα αντιματωπιζει προβλημα δυστοκιας υπαρχει τροπος να βγει το αυγο με ειδικες μαλαξεις απο εναν εξειδικευμενο πτηνιατρο, αλλα σε καμια περιπτωση δεν την πιανει καποιος στα χερια του που ειναι παντελως ανιδεος, αυτοαποκαλουμενος "μερακλης", προσπαθοντας να σκοτωσει την καναρα με μια κινηση!
Νευριασα οσο δεν παει με αυτον τον μπαρμπα😡😬
Καποιος πρεπει να του εξηγησει καποια πραγματα!
 
ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ SOS
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
του έστειλα το forum είδε τι λείπει απο το πουλί μου είπε ευχαριστώ αλα πάλι τα δικά του. του είπα να δει πτηνιατρο κ να διαβάσει το forum γιατί όπως είπε δεν ήξερε αλα κάντε κάτι η για βοήθεια η κατι τελος πάντων...
[automerge]1586473852[/automerge]
επισυναπτω την απαντηση μου στο youtube με λογαριασμο (the room)
[automerge]1586473907[/automerge]
ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ SOS
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
του έστειλα το forum είδε τι λείπει απο το πουλί μου είπε ευχαριστώ αλα πάλι τα δικά του. του είπα να δει πτηνιατρο κ να διαβάσει το forum γιατί όπως είπε δεν ήξερε αλα κάντε κάτι η για βοήθεια η κατι τελος πάντων...
[automerge]1586473852[/automerge]
επισυναπτω την απαντηση μου στο youtube με λογαριασμο (the room)
Καταγραφή4.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φίλε εδώ θα μάθεις με σοβαρότητα όλα όσα χρειάζεσαι για τα πουλάκια,όσον αφορα τον συγκεκριμένο τύπο στο βίντεο, είναι σίγουρα άσχετος. Είχε τύχει πρόσφατα να πέσω πάνω σε βιντεάκια του και παραδέχεται πως έχει αρχίσει πρόσφατα με τα καναρίνια και δεν ξέρει πολλά πράγματα. Αλλά όχι καο να ανεβάζει βίντεο προς επίδειξη και μίμηση.ήμαρτον.
 
Παιδια μου φαινετε πως του εβγαλε τον ωαγογο(δεν ξερω αν του λεω σωστα και αν ηταν οντως αυτο) αλλα το μονο συγορο ειναι οτι δεν θα μπορεσει να ξαναγεννισει αυγο και αμφιβαλλω αν θα ζησει μετα απο αυτο. Καποιος πρεπει να του εξηγησει μερικα πραγματα απο κοντα επιγοντως!
 
Φαινεται οτι προσπαθει για το καλο τις αλλα δεν ξερει ουτε τα στοιχειοδη... Πρεπει καποιος να του μιλησει επιγουντως. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ΤΟΥ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Φραπεδια, καπελακι Ferrari και αλλαξε ανταλλακτικα στο πουλακι.
Οι πτηνιατροι του διαδικτύου ειναι σαν την λερναία ύδρα, ενα κεφαλι κοβεις δυο βγαινουν.

Εν τω μεταξυ ειναι και 2 αιπστιμωναις στα σχολια που διεγνωσαν κοκκιδια.
 
Back
Top