Αναπαραγωγή Δυσκολία στο ζευγάρωμα καρδερίνας με κανάρα

Εγγραφή
2 Ιαν 2015
Μηνύματα
189
Πόλη
Λευκάδα
γεια σας, ο θειος μου εχει ενα αρσενικο γαρδελι και μια καναρα η οποια καθεται μεσα αλλα δεν γενναει και απο διπλα της εχει το γαρδελι να τραγουδα ειναι καλο αυτο το σημαδι;
 
γεια σας, ο θειος μου εχει ενα αρσενικο γαρδελι και μια καναρα η οποια καθεται μεσα αλλα δεν γενναει και απο διπλα της εχει το γαρδελι να τραγουδα ειναι καλο αυτο το σημαδι;
Γιάννη δεν μας βοηθάς με την περιγραφή σου και χρειάζεται να φανταζόμαστε πράγματα και πολλές φορές αυτό δεν είναι σωστό...
Όταν λες η κανάρα κάθεται μέσα... εννοείς μέσα στη φωλιά που έχει ετοιμάσει ή όχι;
Όταν λες δίπλα το γαρδέλι τραγουδά... Δίπλα από το χώρισμα... ή σε άλλο κλουβί;
Ξέρεις αν η καρδερίνα είναι έτοιμη για ζευγάρωμα και πως το διαπίστωσες;
Όταν λες καλό σημάδι να υποθέσω πως θέλεις διακαώς να τα ζευγαρώσεις και απλά καθυστερούν και 'συ χρειάζεσαι σημάδι ότι ξεκινούν;
 
Παιδια ο θειος μου η καναρα εβγαλε 2 αυγα απλα τα χε θαψει για να ζεσταθουν τα αυγα απλα επειδη δεν του χε τυχει ποτε δεν ηξερε αλλα να βλεπατε την έκφραση του θειου μου!
 
Μάλλον η κανάρα είχε κάνει δύο αυγά και δεν το είχε καταλάβει ο θείος και μόλις το κατάλαβε χάρηκε; Σωστά κατάλαβα; 😛
 
Μάλλον η κανάρα είχε κάνει δύο αυγά και δεν το είχε καταλάβει ο θείος και μόλις το κατάλαβε χάρηκε; Σωστά κατάλαβα; 😛
Είσαι για να λύνεις γρίφους αλλά παίζει ρόλο ότι είσαι και πιο κοντά ηλικιακά και ''καταλαβαινόσαστε'' :D
 
Back
Top