Ασθένειες Δυσμορφία δακτύλου;

takis1964

PB Known Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
3.634
Πόλη
Αρτέμιδα
Χθες παρατηρουσα τα δακτυλα του Αλεξανδρινου μου και ειδα οτι το ενα νυχακι του δεν κλειδωνει στην κουρνια! Ο τελευταιος χονδρος δεν κλεινει προς τα μεσα η το νυχι του σηκωνεται προς τα πανω! Σε ολες τις στασεις το νυχι ειναι ανασηκωμενο! Προφανως καποιο γενετικο η κτυπημα πριν τον παρω; Παντως το πασπατεψα και δεν ενοχλειται καθολου! Κατα τ αλλα μια χαρα κανει τις δραστηριοτητες του! Απλα ειπα να το μοιραστω μαζι σας μηπως εχει συμβει και σε αλλους!IMG_20160724_100720.webp

IMG_20160724_101746-1024x595.webp

Στην δευτερη φωτο μηπως ειναι το μαξιλαρακι του φουσκωμενο; να του βαλω βαζελινουλα εντριβη προληπτικα;
 
Συμφωνώ με τον Ανέστη, δεν νομίζω να είναι κάτι και σίγουρα δεν είναι κάτι πρόσφατο.
Στην πρώτη φωτογραφία το νυχάκι φαίνεται σαν κάτι να έχει; Γενικά ως νύχι είναι άρτιο και υγιές; ή έχει ξεφτίσματα;
Το μαξιλαράκι δεν είναι πρησμένο, αναδεικνύεται περισσότερο λόγω της στάσης του δακτύλου.
 
Οχι μια χαρα ειναι οπτικα Μαρια! Απλα σαν να μην μπορει να κουνησει τον τελευταιο χονδρο! Βεβαια και εγω εχω ενα κτυπημα απο μηχανη μικρος κ το δακτυλο μου ακομα ποναει στο κτυπημακαι δεν ανοιγει τελειως!
 
Ναι, δεν είναι τίποτα, ένα σημαδάκι που τον κάνει ξεχωριστό.:)
Αυτό με την βαζελίνη, σε ελάχιστη ποσότητα, μπορείς να του το κάνεις, σαν ελαφρύ μασάζ, που και που όχι λόγω κάποιου προβλήματος, σαν περιποίηση και πρόληψη ακάρεων μια και τα πόδια δέχονται όλη την βρωμιά.
 
Και εγω σκεφτομουνα να του φορεσω ελβιελες. 👎! Χιουμορ λογω ζεστης! 🙄Δεν το ηξερα για τα ακαρεα και την βαζελινη! Θα του κανω μια επαλειψη πριν τον βραδυνο υπνο! 🙂
 
Back
Top