Γενικά Δυστυχώς πέθανε το μοναδικό καναρινάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marina21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Marina21

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
296
Πόλη
Λαμία
Καλησπέρα... Σήμερα μας άφησε το μοναδικό καναρινακι μας, έτσι στα ξαφνικά... λυπάμαι πάρα πολύ για τη μικρούλα και στεναχωριέμαι, γιατί τη φροντίσαμε την αγαπήσαμε και πονάμε όλοι που μας άφησε χωρίς λόγο... Λυπάμαι πολύ αν φταίξαμε εμείς στο ότι χάθηκε... :-(
 
Καλησπέρα... Σήμερα μας άφησε το μοναδικό καναρινακι μας, έτσι στα ξαφνικά... λυπάμαι πάρα πολύ για τη μικρούλα και στεναχωριέμαι, γιατί τη φροντίσαμε την αγαπήσαμε και πονάμε όλοι που μας άφησε χωρίς λόγο... Λυπάμαι πολύ αν φταίξαμε εμείς στο ότι χάθηκε... :-(
Δυστυχώς στη ζωή, υπάρχει και ο θάνατος. Για τους ανθρώπους είναι κάτι άσχημο που έχει και ερωτήσεις, γιατί, πως κλπ... Στα ζώα είναι μια απλή εξέλιξη και κλείσιμο του κύκλου της ζωής. Μην ψάχνεις να δεις ποιος φταίει... απλά συνεχίστε τη ζωή σας.
 
Λυπάμαι πάρα πολύ και γι' αυτό και για την στεναχώρια σου ☹
 
:-(... Το κακο είναι ότι δεν είχε παρουσιάσει κάποια αιτία για να το ψάξω περισσότερο...
 
Κρύβουν τις ασθένειές τους δυστυχώς ή ίσως τα συμπτώματα ήταν τόσο λίγα που δεν σε προβλημάτισαν.
 
Μαρίνα μου λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας! Δυστυχώς τα καναρίνια μας εκδηλώνουν σε πολύ τελευταίο στάδιο την ασθένεια τους και πολλές φορές είναι πολύ αργά για να κάνεις κάτι και να το σώσεις.. ☹
 
Σας ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλια συμπαράστασης... Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο πουλάκι και να το αγαπήσω όπως αγάπησα και την μικρούλα μου, που με εγκατέλειψε ετσι στα ξαφνικά...
 
Σας ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλια συμπαράστασης... Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο πουλάκι και να το αγαπήσω όπως αγάπησα και την μικρούλα μου, που με εγκατέλειψε ετσι στα ξαφνικά...
Αυτο ειναι το καλυτερο που θα κανεις :)
 
Φυσικά και να αγοράσεις αν είσαι έτοιμη! Απλά πριν μπει στο κλουβάκι της μικρής σου να απολυμάνεις το κλουβί και τα αξεσουάρ πολύ πολύ καλά!
 
Ενταξει. Θα το σκεφτω λιγο ακομα και την Τριτη αν ειναι θα παω να το αγορασω. 🙂
 
Ενταξει. Θα το σκεφτω λιγο ακομα και την Τριτη αν ειναι θα παω να το αγορασω. 🙂

Μαρίνα αν αποφασίσεις τελικά να αντικαταστήσεις το πουλάκι που έχασες προσανατολίσου σε κάποιον ιδιώτη εκτροφέα, παρά σε κάποιο κατάστημα για τους γνωστούς λόγους που κατά καιρούς αναφέρονται στο forum.
 
Μαρίνα αν αποφασίσεις τελικά να αντικαταστήσεις το πουλάκι που έχασες προσανατολίσου σε κάποιον ιδιώτη εκτροφέα, παρά σε κάποιο κατάστημα για τους γνωστούς λόγους που κατά καιρούς αναφέρονται στο forum.
Το κακο ειναι οτι δε γνωριζω εκτροφεις εδω στη Λαμια ουτε καν εχω ακουστα... Στα πετ εχω καποιους γνωστους και φιλους μου οποτε θα μου ηταν πολυ πιο ευκολο να παω και να αγορασω απο εκει... Φυσικα και αυτο που μου προτεινες θα ηταν το καλυτερο, το να αγορασω ενα καθαρο πουλακι απο καποιον εκτροφεα αλλα μου ειναι καπως δυσκολο... Θα το ψαξω ομως και δω...
 
Καλό είναι να υπάρχει στο χώρο ένα καναρινάκι ώστε να σε κρατά σε εγρήγορση, να ρωτάς και να μαθαίνεις.
Έτσι σιγά σιγά μάθαμε και μαθαίνουμε όλοι...
 
Back
Top