Φροντίδα Δύο αρσενικά καναρίνια σε 60αρα ζευγαρώστα

George Ts

PB New Member
Εγγραφή
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
36
Πόλη
Πειραιάς
Καλημέρα σας
σημερα αγόρασα μια ζευγαρωστρα μήκους 60εκ πλάτους 26 και ύψους 33εκ και έχω ένα καναρινακι αρσενικο. Η ερώτηση είναι εάν μπορώ να βάλω άλλο ένα αρσενικό, και αν μπορούν να ζήσουν αρμονικά και τα δυο και φυσικά εάν κελαηδούν. Είμαι από Πειραια και θα εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει από που μπορώ να πάρω ένα υγιές και μικρό στην ηλικία καναρινακι ( την έχω πατήσει με διάφορους πωλητές ) Σας ευχαριστώ πολύ
Απλο καναρινακι ζήτω και όχι κάτι ακριβά που κυκλοφορουν μάρκας, καταλαβαίνεται παίζει και το οικονομικό θέμα
 
Προφανώς εννοείς χωρίς χώρισμα, καθώς ο χώρος των 30 εκ είναι πολύ μικρός για μόνιμη διαμονή.

Η απάντησή μου είναι πως όχι, δεν μπορούν να ζήσουν στον ίδιο χώρο χωρίς καβγάδες. Επίσης, θα σταματήσουν να κελαηδούν.

θα εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει από που μπορώ να πάρω ένα υγιές και μικρό στην ηλικία καναρινακι ( την έχω πατήσει με διάφορους πωλητές )
Προσωπικά προτείνω πάντα οι αγορές να γίνονται από εδώ https://community.petbirds.gr/forums/birds-classifieds/ και μάλιστα ΚΑΘΕ επικοινωνία να γίνεται δημόσια. Μόνο έτσι μπορείς να επωφεληθείς μιας σχετικής προστασίας που σου προσφέρει το PetBirds από... "περίεργους" πωλητές.
 
Προφανώς εννοείς χωρίς χώρισμα, καθώς ο χώρος των 30 εκ είναι πολύ μικρός για μόνιμη διαμονή.

Η απάντησή μου είναι πως όχι, δεν μπορούν να ζήσουν στον ίδιο χώρο χωρίς καβγάδες. Επίσης, θα σταματήσουν να κελαηδούν.


Προσωπικά προτείνω πάντα οι αγορές να γίνονται από εδώ https://community.petbirds.gr/categories/Αγγελίες-Πουλιών.10/ και μάλιστα ΚΑΘΕ επικοινωνία να γίνεται δημόσια. Μόνο έτσι μπορείς να επωφεληθείς μιας σχετικής προστασίας που σου προσφέρει το PetBirds από... "περίεργους" πωλητές.
Σε ευχαριστώ πολυ
 
Φιλε εγω μπορω να σου χαρισω ενα θυληκο καναρινακι (εναι 9 μηνων) αλλα βρισκομαι στη Θεσσαλονικη. Ειναι απο προσωπικη αναπαραγωγη και δεν θα συνεχισω σε αλλη. Ειχα μια αναπαραγωγη με 9 καναρινια που τα 4 τα χαρησα και εχω σημερα 4 αρσενικα και αυτη τη θυληκια. Ειναι παρομοια με αυτο του προφιλ μου.
 
Φιλε εγω μπορω να σου χαρισω ενα θυληκο καναρινακι (εναι 9 μηνων) αλλα βρισκομαι στη Θεσσαλονικη. Ειναι απο προσωπικη αναπαραγωγη και δεν θα συνεχισω σε αλλη. Ειχα μια αναπαραγωγη με 9 καναρινια που τα 4 τα χαρησα και εχω σημερα 4 αρσενικα και αυτη τη θυληκια. Ειναι παρομοια με αυτο του προφιλ μου.
Σε ευχαριστώ πολύ, μου είπαν ότι δεν μπορώ να τα βάλω μαζί, και αν τα βάλω μαζί έστω με χώρισμα ο χώρος που απομένει σε κάθε πουλάκι είναι πολύ μικρός, και ο χώρος στο σπιτι δεν μου επιτρέπει να πάρω και άλλη ζευγαρωστρα
 
Φιλε εγω μπορω να σου χαρισω ενα θυληκο καναρινακι (εναι 9 μηνων) αλλα βρισκομαι στη Θεσσαλονικη. Ειναι απο προσωπικη αναπαραγωγη και δεν θα συνεχισω σε αλλη. Ειχα μια αναπαραγωγη με 9 καναρινια που τα 4 τα χαρησα και εχω σημερα 4 αρσενικα και αυτη τη θυληκια. Ειναι παρομοια με αυτο του προφιλ μου.
Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορα σου, αλλά αφού δεν μπορώ να τα βάλω μαζί προς το παρόν δεν θα παρω
[automerge]1579167305[/automerge]
Καλημέρα. Ούτε βάζοντας τη μία πάνω στην άλλη;
Ναι κατάλαβα ευχαριστώ
 
Γιώργο, αυτή ήταν ερώτηση:

Σε ρώτησε δηλαδή ο Γιάννης αν έχεις τη δυνατότητα να βάλεις το ένα κλουβί πάνω στο άλλο.
Συγνώμη σταυρο δεν πρόσεξα το ερωτηματικό, δυστυχώς όμως δεν μπορώ να βάλω το ένα πάνω στο άλλο, είναι και μικρο το σπίτι, καταλαβαίνεις, προς το παρόν θα αρκεστώ στο ένα. Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια
 
Back
Top