Φροντίδα Δύο αρσενικά κοκατίλ μαζί στην ίδια κλούβα

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
παιδια τωρα που εχω δυο αγοραρους :Dθα υπαρχει καποιο προβλημα αν τα βαλω στην ιδια κλουβα μετα την καραντινα; Το ενα ειναι ενιληκο και το αλλο 2-3 μηνων... Αν μετα απο καποιο καιρο παρω και ενα θηλυκο θα μαλωνουν για το ποιος απο τους δυο θα την κερδισει; 😕
 
Αφου ειναι 2-3 μηνων πως εισαι σιγουρος για το φυλο; 😕

Εαν μπει ενα θηλυκο και διαλεξει ποιον θελει για ταιρι ισως ο αλλος εχει προβλημα οταν το ζευγαρι μπει σε φαση αναπαραγωγης.

Η αποψη μου ειναι οτι καλυτερα το καθε ζευγαρι να εχει το δικο του κλουβι εαν αυτο ειναι εφικτο εκτος και αν προκειται για πολυ μεγαλες κλουβες.

Για να μεινουνε μονα τους τα 2 αρσενικα οχι δεν υπαρχει προβλημα γενικα. 😉
 
οπως ειπα σε αλλο τοπικ αρχησε και τραγουδαει κιολας και η ουρα του ειναι μιση μαυρη...
 
μπορω να εχω τα δυο αρσενικα και το θηλυκο στην ιδια κλουβα και να βαζω σε αλλο κλουβι το ενα αρσενικο οταν το ενα ζευγαρι ειναι σε φαση αναπαραγωγης; 😕
 
Θα σου πρότεινα το ζευγαράκι να είναι σε ένα κλουβί μόνο του. Και βάλε απο τώρα τον άλλον αρσενικό σε άλλο κλουβάκι. Μην περιμένεις την φάση της αναπαραγωγής. :)
 
καλησπερα!
εχω κι εγω δυο και περιμενω να δω τι θα βγουν...
αν μου βγουν θυληκα φτιαχνουμε 2 ζευγαρακια...
 
σε εσενα ευχαριστως θα εδινα τον μικρο, μπορουσα να το δωσω και στο πετ σοπ και να παρω αλλο αλλα δεν θελω, ας δουμε τι θα βγουν τα δικα σου πρωτα. Δεν τα εχεις ακουσει να τραγουδανε με ρυθμο;ααα εγω μενω και βολο οποτε και θηλυκα να σου βγουν παλι δυσκολα...
 
ειναι μικρα κι εμενα αλλα εως τωρα δεν εχουν τραγουδισει με ρυθμο...
για ζευγαρι μας τα εστειλαν...
θα δειξει...
 
εμενα χθες τραγουδουσε ολο το πρωι, στο πετ μου ειπαν πως ειναι 2-3 μηνων... Θα δουμε αν σου βγουν θηλυκα και βολεψει θα τα κανουμε ζευγαρια... Το μεγαλο προβλημα ειναι η μετακινηση🙄
 
ναι! Κι εμενα ειναι μικρα... Περιμενω να μεγαλωσουν λιγο και να αλλαξουν το φτρερωμα για να δω μετα τα χρωματα τους...
ξερεις ποτε ειναι η πρωτη τους αλλαγη;
 
Back
Top