Ασθένειες Δύο θηλυκά περιστέρια μου είναι άρρωστα εδώ και ένα μήνα

nikos1986

PB New Member
Εγγραφή
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1
Πόλη
Σέρρες
Εχω 2 θυληκα περιστερια που εδω και 1 μηνα ειναι ζαρωμενα και εχουνε χασει βαρος αν και τρωνε, δεν πετανε λογω αδυναμιας. Καθονται στην φωλια με κλειστα ματια. Δεν εχουνε καποιο αλλο συμπτωμα.
αν και εχω δωσει 2 φορες για τριχομοναδα.2 φορες χαπια baydril ,CTC 20% για Σηψαιμία απο κολοβακτηρίδια, ομφαλίτιδα, κολπίτιδα, χολέρα, λευκή διάρροια, κόρυζα, ΧΑΝ και σε άλλα νοσληματα αποτέλεσμα δευτερογενών λοιμώξεων οι οποίες ακολουθούν τη λοιμώδη λαρυγγοτραχειϊτιδα, ψευδοπανώλη, κοκκιδίαση, εμβολιασμούς ή άλλου τύπου καταπόνηση και όταν υπάρχει πρόβλημα πρόωρης, μη ειδικής αιτιολογίας,θνησιμότητας.
και τωρα ξεκινησα για αναπνευστικο δεν βλεπω καμια διαφορα τα περιστερια παραμενουνε στην ιδια αρχικη κατασταση.
μου ειπανε για ορνιθωση αλλα δεν βλεπω ουτε αλαγη στα ματια ουτε στα σαλια ουτε στα ποδια ουτε στο τριχωμα.
μου ειπανε να δοκιμασω καποιο φαρμασκο VERMOX .
1 περιστερακι ειχε κλεισει το ματι του εντελως πριν 20 μερες και το εδιωξα το προβλημα ομως παραμενει οτι και να κανω και εδω και λιγες μερες καποιο μικρο ξεκινησε να ειναι καπως μαραζωμενο και με φουσκωμνο τριχωμα και μαζεμενο
ρωτησα μια κτηνιατρο που εχουμε στην σερρες και μου ειπε να παω να το δει και μετα να το στειλουμε θεσ/νικη για εξετασεις. Ενταξει ειπαμε αλλα δεν το στελνω γι αυτο ζηταω αν καποιος μπορει να βοηθησει
 
Back
Top