Αναπαραγωγή Είδα στη φωλιά κάτι πραγματάκια μαύρα και κόκκινα που περπάταγαν

Eythymis

PB New Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2021
Μηνύματα
6
Πόλη
Ιωάννινα
Καλημέρα πήγα να βγάλω τα αυγά σήμερα τα 2 δεν έδειχναν άσπορα αλλα δεν φαινόταν κάτι το πρόβλημα είναι ότι είδα μέσα στην φωλιά κάτι πραγματάκια μικρά μαύρα και κόκκινα που περπάταγαν..τι κάνω;τι μπορεί να είναι και πώς αντιμετωπίζοντε?Ευχαριστω
 
Καλησπέρα σας, έπιασε κάποιο το σκότωσες?(ειδικά τα κόκκινα)εζν πιέσεις κάποιο και βγάλει αίμα εχεις ψείρες, οτι χειρότερο σε κοπάδι, το πέρασα πριν ενα μήνα, το ξεπέρασα με ελεκτορ για μένα προσωπικά το νούμερο 1 για της ψείρες, όμως αν δε βεβαιωθείτε οτι ειναι ψείρες μη κάνετε χρήση, καλο θα ηταν μία φωτογραφία κάτι να δούμε, ευχαριστώ κι εύχομαι τα καλύτερα!
 
Καλημέρα πήγα να βγάλω τα αυγά σήμερα τα 2 δεν έδειχναν άσπορα αλλα δεν φαινόταν κάτι το πρόβλημα είναι ότι είδα μέσα στην φωλιά κάτι πραγματάκια μικρά μαύρα και κόκκινα που περπάταγαν..τι κάνω;τι μπορεί να είναι και πώς αντιμετωπίζοντε?Ευχαριστω
Καλησπέρα ψείρες είναι υπάρχει στο εμπόριο σπρέι μπορείς να ψεκάσεις όλο το κλουβί τα πουλάκια κάτω από τα φτερά τους να σαπουνισεις όλα τα πράγματα μέσα στο κλουβί αλλά να θυμάσαι εάν έχεις νεοσσούς δεν μπορείς να κάνεις αυτό το πράγμα με το σπρέι αν είναι μόνο τα αυγά πιστεύω πως δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα ωστόσο ρίξε κ σπρέι σε χαραμάδες αν έχεις κοντά άλλα πουλιά απομακρυνετα
 
Δεν μπόρεσα να πιάσω κάποιο η καλή μου απομάκρυνε αμέσως την φωλιά (άλλωστε έπρεπε να απομακρυνθεί). νεοσσους δυστυχως δεν έχω οπότε αύριο πρωί θα πάρω σπρέυ και θα τους αλλάξω κλουβί οπότε να πλυθεί και να ψεκαστεί.Πως μπορεί να προήλθαν ?(είναι σε εσωτερικό χώρο μόνιμα)Ευχαριστώ
 
ΜΑΒΡΟΣ είπε:
Καλησπερα σας,έπιασες κάποιο το σκότωσες?(Ειδικά τα κόκκινα)εαν πιάσεις κάποιο και Βγάλει ΑΊΜΑ έχεις ψείρες, ΟΤΙ χειρότερο σε Κκοπαδι, το πέρασαπριν απόένα μήνα, το ξεπέρασα με ΕΛΕΚΤΟΡ προσωπικά ΝΟΎΜΕΡΟ 1 για της ψειρες, ώμος αν δεν βεβαιωθείτε ότι είναι ψειρεςμη κάνετε χρήσει, καλο θα ήταν μια φωτογραφία να δούμε η να πάτε σε ένα πετ σοπ, Ευχαριστώ κι εύχομαι τα καλύτερα!
 
είναι σε εσωτερικό χώρο μόνιμα
Εκτός από τα πουλιά και τα κλουβιά πρέπει να ψεκαστεί και ο ευρύτερος χώρος που βρίσκονταν το κλουβί.
 
@Vasia 1980 καλημέρα σας εγω θα σας πω τη δική μου εμπειρία στο δικό μου κοπάδι έπιασα ψυρες Σοβαρό πρόβλημα είχα νεοσους είχα αυγά σε φωλιές, η λύση για μένα ήταν ΜΊΑ μετά από διάφορα φάρμακα,ΕΛΕΚΤΟΡ νούμερο 1,ψεκασα παντού νεοσους πουλιά κλουβιά δεν έβγαλα ουτε τροφές ουτε αυγά ουτε νεοσους, 4 ψεκασμούς έκανα, στον 3το είχα καθαρίσει των 4το των έκανα προληπτικά, ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΌ.ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΎΣΑ ,ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ
 
Back
Top