Γενικά Είμαι ο Κώστας και έχω 2 καρδερίνες

Κατάσταση
Κλειστό.

kostasb1942

PB New Member
Εγγραφή
1 Νοε 2014
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Έχω 2 καρδερίνες άγριες οι οποίες ξαφνικά σταμάτησαν να κελαηδούν και γι' αυτό μπήκα στο φόρουμ σας για να μου προτείνετε κάποια λύση. Μια που ξέρω είναι μήπως μου στείλετε κάποιους ήχους για εκπαίδευση. Τις έχω σε ένα κλουβί μεγάλο. Μήπως να τις χωρίσω και να τις βάλω ξεχωριστά.
 
Μία είναι η λύση.

Ελευθερία.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν θα τις ακούς εσύ, αλλά η φύση.

Ετσι κι αλλιώς βρε Κώστα... Ούτε τώρα τις ακούς.
 
Παρακαλούμε μην γράφετε με κεφαλαία γράμματα.
Είμαι, κατά της σκλαβιάς... αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, οι καρδερίνες μέχρι πριν ένα μήνα, κελαηδούσαν ιδίως το μεσημέρ, τώρα σταμάτησαν, το να τις ακούει η φύση τι εννοείτε; Να τις αμολήσω;
 
Να τις αφήσεις ελεύθερες.

Εκεί που ανήκουν.

Πάντα... φιλικά.
 
@kostasb1942, παρόλο που συμφώνησες με τους Όρους Χρήσης, από τα γραφόμενά σου προκύπτει ότι το πουλί είναι άγριο.

Αν το πουλί που έχεις στην κατοχή σου γνωρίζεις ή στην πορεία διαπίστωσες πως είναι άγριο, η μόνη βοήθεια που μπορούμε να σου προσφέρουμε είναι οδηγίες για την προσωρινή, ασφαλή φιλοξενία του, με σκοπό τη διασφάλιση της ζωής του και με την άμεση προοπτική της απελευθέρωσής του σε κατάλληλο σημείο.

Να γνωρίζεις ότι στα πουλιά που έχουν αφαιρεθεί από τη φύση, υπάρχει πολύ μεγάλο ποσοστό θνησιμότητας λόγω ασθενειών που προκαλούνται σε συνθήκες αιχμαλωσίας.

Σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης, περαιτέρω αναρτήσεις επί του θέματος δεν επιτρέπονται.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top