Ασθένειες Είναι άσθμα ή κάτι άλλο;

Andromache

PB New Member
Εγγραφή
19 Αυγ 2020
Μηνύματα
4
Πόλη
Λεμεσός
Γειά σας
Έχω ενα καναρίνι αρσενικό τον Αγγελο. Εδω και ενα διάστημα σταμάτησε να τραγουδάει είναι ανόρεχτο και βγάζει περίεργους ήχους σαν κραυγές και φταρνίζεται συχνά.Φενεται αδηνατισμένο και δεν πίνει αρκετο νερό.
Οταν καθεται ανασένει με ανοιχτό το στόμα έντονα και κουνάει έντονα την ουρά του.
Ο κτηνίατρος μου είπε για ασθμα και μας έδωσε θεραπεία το asminine και baby patte για να δυναμώσει.
Δεν βλέπω διαφορά μηπως είναι κατι αλλο. Ευχαριστώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@Andromache Γεια σου και σε σενα! Θα μπορουσες να βαλεις μια γενικη φωτογραφια το καναρινακι σου;και μια φωτογραφια την κοιλιτσα του απο κατω; Ποσες μερες κανει την θεραπεια;εκτος απο ολα τα αλλα που ανεφερες εφοσον δεν πινει αρκετο νερακι ειναι αφυδατωμενο το καναρινακι! Τρωει καθολου; Ή και το φαγητο του ειναι ελαχιστο;
 
@Elli Γειά σου!
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφερον. Νερακι δεν πίνει αρκετο απο χθές και του δίνω λιγο με κουταλάκι. Ολα αυτα τα συμπτώματα τα εχουμε αρκετό καιρο.. Την θεραπεια την έχει τελειώσει οπως ακριβώς γραφει και η συσκευασία. Μετα το τέλος της θεραπείας ηταν καλήτερα αλλα τωρα άρχισε ξανά να ανασένει έντονα. Τρώει μαρουλάκι και μήλο οταν του βάζω καθως και τη τροφή του. Τον ταίζω και με το χέρι απο το baby patee και το τρώει με όρεξη. Είναι στιγμές που είναι ευδιάυετο.
 
@Elli Το εχω μέσα..Μαλλον πρέπει να ξαναπάμε απο τον γιατρό. Απο διάφορα που εχω διαβάσει ισως και να είναι ακάρεα της τραχειας με αυτα τα συμπτώματα αλλα δεν ξέρω😯 Σε ευχαριστώ για τιςαπαντήσεις σου 😊
 
@Andromache στον χωρο που το εχεις μηπως υπαρχει κλιματιστικο; Πρεπει να πας παλι στον γιατρο και να του πεις μεν τα συμπτωματα υποχωρησαν αλλα ξαναγυρισαν παλι! Οταν θα μπορεσεις βαλε και μια φωτογραφια το καναρινακι! Μην ευχαριστεις μακαρι να μπορουσα να βοηθησω! Θα περιμενουμε νεοτερα! Και ευχομαι γρηγορα να γινει καλα!
 
@Elli Είναι σε χώρο καλα αεριζώμενο χωρις κλιματιστικό.Όταν μπορέσω θα ανεβάσω και μια φωτογραφία. Το ίδιο εύχομαι και εγω. Σήμερα ήταν λίγο καλήτερα ελπίζω να συνεχίσει έτσι! 🙂
 
Back
Top