Ασθένειες Είναι άσθμα ο ήχος που κάνει το καναρίνι μου;

Εγγραφή
6 Μαϊ 2020
Μηνύματα
322
Πόλη
Πειραιάς
Παιδια καλησπερα.το καναρινακι μου τωρα τελευταία κανει καποιον περιεργο ηχο στην αναπνοη του.πριν περιπου ενα μηνα που πηγαμε γιατρό δεν το ειχε παρουσιασει.ειμαστε σε πτεροροια κ μαλλον κοντευουμε να τελειωσουμε καθως ειναι στη φαση που αλλαζει φτερακια στο κεφαλι.ειναι ασθμα αυτος ο συριγμος?επισης πριν απο ενα μηνα ειχε γινει και χρηση pulmosan. Αν ανεβασετε λιγο τον ηχο θα το ακουσετε.κανει διακεκομενο τραγουδι.βεβαια δεν τραγουδουσε καθολου πριν.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ετσι πιο παλια μου εκανε εμενα ενα καναρινακι! Μαλλον ξερω τι ειναι αλλα ας αφησω τους πιο εμπειρους που ξερουν καλυτερα! Δεν θελω να πω κατι γιατι δεν ειμαι και σιγουρη! Μακαρι να εχουμε μια απαντηση γρηγορα 😊
 
@Elli ειναι σαν να κανει μικρες κραυγουλες.το κανει κάποιες φορες κ οταν ειναι ηρεμο οχι μονο στην φαση που τρομαξε με το κινητο.το ξεπερασες εσυ τοτε;δεν θα σε κακολογησω αν μου πεις την σκεψη σου😄.μπορει να μην είναι και το ιδιο πραγμα.
 
Το ξερω οτι το κανει και σε ηρεμες φασεις! Το ειχα παει οχι σε πτηνιατρο αλλα στο pet shop! Μου ειχε δωσει σταγονες για τον σβερκο για ακαρεα της τραχειας! Δεν ειναι επειδη θα με κακολογησεις 😜απλα δεν το ειπα απο την αρχη γιατι δεν ειμαι σχετικη απλα λεω αυτα που εχω βιωσει και πως τα αντιμετωπισα πολυ πριν μπω εδω! Και δεν θελω να πεταω ενα ειναι ακαρεα για να δωσω μια απαντηση δεν μου αρεσει αυτο γιατι δεν ξερω! Μια υποθεση κανω επειδη το ειχα και εγω πιο παλια σε καναρινι και το αντιμετωπισα με σταγονες στον σβερκο για 10 μερες! Τωρα μπορει να ειναι και κατι αλλο αλλα ολος ο ηχος μου το θυμιζει αυτο! Ελπιζω καποιος πιο εμπειρος να μας δωσει μια γρηγορη απαντηση! 😁
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 εξηγησα τον λογο γιατι δεν το εγραψα στο πρωτο post! Αλλα με πιεσες στο δευτερο post και γι αυτο το εγραψα 🤣 τι ειναι αυτα που λες; Μην ευχαριστεις και δεν εγινες φορτικος! 😡 εχεις ενα προβλημα με το καναρινακι και λογικο ειναι να ρωτησεις! Αν ειναι δυνατον... Ακου φορτικος 😡 ναι θα περιμενουμε τους πιο παλιους να μας πουν 😁
 
Αυτος ο ηχος που εκανε σταματησε χωρις να χορηγησω καποιο φαρμακο.τελικα δεν εμαθα ποτε γιατι το εκανε μηπως ειχε τρομαξει απο κατι?η αφωνια συνεχιζεται.μονο τα πρωινα για λιγη ωρα ψευτοκελαιδα, ακομα εχουμε βελονιτσες στο κεφαλακι οποτε η πτεροροια δεν εχει τελειώσει ακομη.
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Μπορει να ειχε τρομαξει με κατι! Πριν κανεις αυτην την κατασκευη dexion τα ειχες κρεμαστα σε σημειο να ειχαν επαφη με αλλα πουλακια;εννοω σπουργιτια,δεκαοχτουρες! Θα δουμε μετα στο τελος της πτεροροιας τι θα γινει! Θα περιμενουμε ξανα ενημερωση!φαινεται προετοιμαζεται για το τραγουδι του μετα το τελος της πτεροροιας!ψαχνει να βρει ποια νοτα του ταιριαζει περισσοτερο 😁
 
Back
Top