Γενικά Είναι αληθινές οι αγγελίες πώλησης μεγάλων παπαγάλων σε χαμηλή τιμή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης prodigy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

prodigy

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Θεσσαλονίκη
θελω να ρωτησω ολες αυτες οι αγγελιες που πουλανε σε πολυ μικρες τιμες μεγαλους παπαγαλους μηπως ειναι μουφα;λενε οτι εχουν ολα τα χαρτια κα σ τα στελνουν ολα...
 
θελω να ρωτησω ολες αυτες οι αγγελιες που πουλανε σε πολυ μικρες τιμες μεγαλους παπαγαλους μηπως ειναι μουφα;λενε οτι εχουν ολα τα χαρτια κα σ τα στελνουν ολα...

Οχι απλως "μηπως", να 'σαι σιγουρος! 😉
 
διαβάζοντας μόνο τον τίτλο σου λέω : μακρυα! Απατη!



και τώρα που διάβασα το ποστ σου ξαναλέω : ΜΑΚΡΥΑ, ΑΠΑΤΗ
 
όταν κάτι (όχι μόνο τα ζώα) πωλείται σε διαφορά πάνω από 10-20% από την τρέχουσα αγοραία αξία, είναι πάντα ύποπτο ή απατηλό. Γιατί όσα συνηθίζουμε να λέμε ευκαιρίες (πωλήσεις λόγω ανωτέρας βίας) διοχετεύονται στο κοντινό περιβάλλον και ποτέ μέσω αγγελιών αλλά από στόμα σε στόμα και εξαντλούνται άμεσα. Οι νεότεροι προσέχετε
 
οχι, απλα ρωτησα γιατι εχω δει παρα πολες αγγελιες με τετοιες τιμες, δεν εχω σκοπο να παρω κατι τετοιο απλα και μονο επειδη δεν μπορω να το δω απο κοντα... Οπως δεν θα επερνα και απο εναν εκτροφεα που ειναι μακρυα και οσο καλο ονομα και να ειχε αν δεν εβλεπα το ζωακι δεν θα αγοραζα κατι, ασχολουμε με τα ζωακια πολλα χρονια και γιαυτο μου φανηκε απατη το θεμα και ρωτησα. Γιατι δεν ειναι 1 η 2 αγγελιες ειναι πολλες...
 
Αν σου ελεγαν οτι πουλανε Ferrari F50 με 8000χλμ, ατρακαριστο, σε γκαραζ, με ολα τα εξτρα, απο ιδιωκτητη γυναικα, 14000 ευρω, ποια θα ηταν η γνωμη σου;
 
Διευκρινιζω για να μην παρεξηγηγθω.
Οταν λεω "απο ιδιωκτητη γυναικα" δεν ειρωνευομαι τις γυναικες οδηγους.
Απλα οι πωλητες το λενε αυτο για να τονισουν την πιο συντηρητικη οδηγηση μιας γυναικας απο καποιον ανδρα και κατα συνεπεια την καλυτερη κατασταση του αυτοκινητου.
 
οχι, απλα ρωτησα γιατι εχω δει παρα πολες αγγελιες με τετοιες τιμες, δεν εχω σκοπο να παρω κατι τετοιο απλα και μονο επειδη δεν μπορω να το δω απο κοντα... Οπως δεν θα επερνα και απο εναν εκτροφεα που ειναι μακρυα και οσο καλο ονομα και να ειχε αν δεν εβλεπα το ζωακι δεν θα αγοραζα κατι, ασχολουμε με τα ζωακια πολλα χρονια και γιαυτο μου φανηκε απατη το θεμα και ρωτησα. Γιατι δεν ειναι 1 η 2 αγγελιες ειναι πολλες...
Συμφωνω μαζι σου και εγω ειμαι της αποψης πως αμα δεν δω ενα πουλι δεν μπορω να το αγορασω.
Το θεμα ειναι οταν λεμε "απατη"τι εννοουμε;δηλαδη σου πουλανε ενα μεγαλο σε ηλικια παπαγαλο για μικρο, σου πουλανε αγριο αντι για ημερο; Ειναι αρρωστο;δεν εχει δαχτυλιδι η χαρτια. Αυτο δεν καταλαβαινω...
 
Back
Top