Γενικά Είναι αρσενικό ή θηλυκό αυτό το καναρίνι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Thanasos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι ηλικίας ειναι; Αν ειναι ήδη ενός έτους, βρέξεις τα πούπουλα στην αμάρα χώρισε τα επειτα ώστε να φαίνεται καλύτερα και βγάλε καθαρή φωτό, ανεβάσε την και θα σου πουμε. Αν εχει γεννηθεί εφέτος, δύσκολο να καταλάβουμε. Κελαιδα; Ή μονο τσίου;
 
Τι ηλικίας ειναι; Αν ειναι ήδη ενός έτους, βρέξεις τα πούπουλα στην αμάρα χώρισε τα επειτα ώστε να φαίνεται καλύτερα και βγάλε καθαρή φωτό, ανεβάσε την και θα σου πουμε. Αν εχει γεννηθεί εφέτος, δύσκολο να καταλάβουμε. Κελαιδα; Ή μονο τσίου;
Νεαρο πουλακι ειναι 2.5 - 3 μηνων. Σιγομηλαει με εναν αρσενικο γειτονικο και ορεσ ωρες πιανει χαμιλες συνχορδιες 4-5 δευτερεπολεπτα ειδικα πρωινες ωρες που εσθανεται οτι ειναι μονο του στο σαλονι...
 
Νεαρο πουλακι ειναι 2.5 - 3 μηνων...
Θα χρειαστεί να κάνεις υπομονή λίγους μήνες ακόμη για να σιγουρευτείς για το φύλο του. Είναι μικρό ακόμα και νομίζω πως κανείς δε μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά. Σε αυτή την ηλικία τα αρσενικά αρχίζουν τα σαλιαρίσματα.
Για αρχή μελέτησε το άρθρο https://community.petbirds.gr/threads/Το-καναρίνι-μου-είναι-αρσενικό-ή-θηλυκό.17712/#post-191164.
Να σου ζήσει!
 
Πέρα από το φύλο του πουλιού που θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο να αναγνωριστεί με τόσο μακρινές φωτογραφίες και σ' αυτή την ηλικία, μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό που μοιάζει με "ψωμί" στη δεύτερη φωτογραφία;
 
Πέρα από το φύλο του πουλιού που θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο να αναγνωριστεί με τόσο μακρινές φωτογραφίες και σ' αυτή την ηλικία, μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό που μοιάζει με "ψωμί" στη δεύτερη φωτογραφία;
Frigania sikaleos...einai
 
Να σου ζησει, απο τα λιγα που ξερω μετα τους 5-6 μηνες θα φαινεται το φυλο του.:)
Υ. Γ. Εχουμε το ιδιο κλουβακι! 🙂
 
Να σου ζησει, απο τα λιγα που ξερω μετα τους 5-6 μηνες θα φαινεται το φυλο του.:)
Υ. Γ. Εχουμε το ιδιο κλουβακι! 🙂
το καναρινακι μου δυστιχοσ απεβιοσε... Δεχτικε επιθεση στο μπαλκονι απο γερακι η κουκουβαγια και αυτο τραυματιστικε μεσα στο κλουβακι του... Μενο πολυ κοντα στο δασος στη χαλκιδικη κ εχουμε αρπαχτικα τετιου ειδους... Θα μου λιπσει παρα πολυ "'

download.webp
 
Δικο σου ειναι το θεμα που διαβασα πριν; Κριμα οπως σου ξαναεγραψα..☹
 
Back
Top