Γενικά Είναι αρσενικό ή θηλυκό το παπαγαλάκι που μας έδωσαν;

Thalia159

PB New Member
Εγγραφή
21 Σεπ 2018
Μηνύματα
28
Πόλη
Πλάτανος
Γεια σας! Μας έδωσαν αυτό το παπαγαλάκι... Είναι αρσενικό;
Υ. Γ. Δεν ξέρω γιατί είναι γυρισμενες οι φώτο!
 

Συνημμένα

  • Webp.net-resizeimage.webp
    Webp.net-resizeimage.webp
    15,9 KB · Προβολές: 22
  • rsz_dsc_9101 (1).webp
    rsz_dsc_9101 (1).webp
    77,9 KB · Προβολές: 22
Καλησπέρα, είναι μικρό ακόμα για να πούμε με σιγουριά το φύλο, αλλά φαίνεται αρσενικό κατά 99,9% (αν είναι σωστές οι φωτογραφίες ).

Αν μπορείς όμως να του αλλάξεις πατήθρες και να πάρεις ξύλινες και στρογγυλές γιατί αυτές που έχεις είναι ακατάλληλες για τα ποδαράκια του.

Αν μπορείς άνοιξε και ένα θέμα να μας το παρουσιάσεις και να βάλεις και φωτογραφίες του κλουβιού και του φαγητού να δούμε αν χρειάζεσαι κάποια συμβουλή.

Να σου ζήσει :)
 
Και μένα για αρσενικό μου κάνει.Αλλά όπως είπε και η Ηλέκτρα @ilie mp είναι μικρό σε ηλικία οπότε κάνε λίγο υπομονή.
Η αλήθεια είναι ότι από αυτές τις φωτογραφίες είναι ξεκάθαρα αρσενικό.
Αλλά δίνω μια μικρή πιθανότητα λάθους γιατί καμιά φορά ο φωτισμός κλπ μπερδεύουν.
Αν όντως το ράμφος του είναι ροζ/μωβ είναι ένα νεαρό αγοράκι, περιπού 3 μηνών!
 
Είναι μωβ! Δεν παίζει ρόλο το ότι δεν έχει ρίγες στο κεφάλι; Εγώ το πέρασα για ενήλικο!βεβαια να τονίσω το ότι είμαι άσχετη! 🙄
 
Κοίτα οι φωτογραφίες είναι ανάποδα οπότε δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά :)
Οι ρίγες 3-4 μηνών είναι εκει που είναι του δικού σου.
Αν μπορείς βάλε άλλη μια φωτογραφία καθαρή και ίσια για να δούμε!
 
Έχω μερικές απορίες... Θέλω να το βάλω μαζί με το θήλυκο παπαγαλάκι που έχω για να έχουν παρέα... Ποτέ μπορώ να το κάνω; Για Μην βγάλουν επιθετικότητα... Αν δεν θέλω να ζευγαρώσουν θα τα χωρίζω όταν η θηλυκια είναι σε φάση αναπαραγωγής;
 
Back
Top