Διατροφή Είναι αυτή η αυγοτροφή pate και πως τη δίνουμε στα πουλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sxoinos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sxoinos

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2020
Μηνύματα
14
Πόλη
Χανιά
Είναι Αυτη η αυγοτροφη pate; την δίνουμε στα πουλιά όπως είναι; Από όταν ανοιχτή η συσκευασία ποσό καιρό διατηρητε;
[automerge]1614429125[/automerge]
 

Συνημμένα

  • 41091-eggfood.webp
    41091-eggfood.webp
    51,5 KB · Προβολές: 31
Το κουτί που είναι; Ανέβασε φωτο.
 
@Stavros

Η cede ερχεται σε υπερ-συσκευασια των 5 κιλων που εχει μονοκιλα μεσα Σταυρο,οποτε η εσωτερικη συσκευασια δεν παρεχει πληροφοριες.
Απο την υφη θα καταλαβει τι ειναι.
 
@Tony Forpus στο Birdmarket ρώτησα τον υπεύθυνο και μου είπε τι έγραφε η εξωτερική συσκευασία και αν ήθελα μου εστελνε και με email φωτογραφία. Πιστεύω πως από μαγαζί εμπιστοσύνης μπορεί να αγοράσει.
[automerge]1614431076[/automerge]
@Tony Forpus στο Birdmarket ρώτησα τον υπεύθυνο και μου είπε τι έγραφε η εξωτερική συσκευασία και αν ήθελα μου εστελνε και με email φωτογραφία. Πιστεύω πως από μαγαζί εμπιστοσύνης μπορεί να αγοράσει.
Εκτός θέματος! Χίλια συγνώμη άλλο κατάλαβα!
 
Μου την έδωσε μέσα από κούτα για πατε αλλά έτσι όπως την πιάνω από έξω μου φαίνεται για ξερή.. δεν έχω ξαναπάρει γιατί μέχρι τώρα έδινα βραστό αυγό.. απλά λογο του ότι θέλω να μπω σε αναπαραγωγή δεν μου είναι εύκολο να βράζω κάθε μέρα αυγό..
 
Είναι Αυτη η αυγοτροφη pate;
Ναι
την δίνουμε στα πουλιά όπως είναι;
Ναι
Από όταν ανοιχτή η συσκευασία ποσό καιρό διατηρητε;
Εγώ γεμίζω ένα βάζο του 0,5 kgr και την υπόλοιπη την τοποθετώ στο ψυγείο πάνω πάνω.
 
Μου την έδωσε μέσα από κούτα για πατε αλλά έτσι όπως την πιάνω από έξω μου φαίνεται για ξερή.. δεν έχω ξαναπάρει γιατί μέχρι τώρα έδινα βραστό αυγό.. απλά λογο του ότι θέλω να μπω σε αναπαραγωγή δεν μου είναι εύκολο να βράζω κάθε μέρα αυγό..

Απο την εσωτερικη συσκευασια είναι αδυνατο να δεις αν ειναι πατε η οχι αλλα η πατε της cede δεν ειναι τοσο υγρη οσο οι υπόλοιπες του εμποριου.
Για καποιον που δεν εχει δει την ξηρη της cede ειναι λογικό να μπερδεύεται!
 
Η cede ερχεται σε υπερ-συσκευασια των 5 κιλων που εχει μονοκιλα μεσα Σταυρο,οποτε η εσωτερικη συσκευασια δεν παρεχει πληροφοριες.
Από κάποια μαγαζιά ίσως Αντώνη αλλά και πάλι μία αυγοτροφή αγοράζεται ως η Χ αυγοτροφή από τον πελάτη. Η συγκεκριμένη ως τι αγοράστηκε; Αυτό είναι το πρώτο ζητούμενο σε μια αγορά. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα.
 
Από κάποια μαγαζιά ίσως Αντώνη αλλά και πάλι μία αυγοτροφή αγοράζεται ως η Χ αυγοτροφή από τον πελάτη. Η συγκεκριμένη ως τι αγοράστηκε; Αυτό είναι το πρώτο ζητούμενο σε μια αγορά. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα.
Bασικα αυτο συμβαινει σε ολα τα pet Σταυρο,δεν εχω συναντησει ποτε και πουθενα μεμονωμενη μονοκιλη συσκευασια
 
δεν μου είναι εύκολο να βράζω κάθε μέρα αυγό..

Για την αυγοτροφή σου απάντησαν, εγώ να πω πως δεν βράζουμε κάθε μέρα αυγό αλλά σε μια κατσαρόλα βράζουμε τα αυγά της εβδομάδας, τα οποία διατηρούνται στο ψυγείο για πολλές ημέρες.
Το επεξεργασμένο/τριμμένο αυγό με φρυγανιά, βότανα και ότι άλλο πρόσθετο βάζουμε διατηρείται και αυτό σε δοχείο τάπερ στο ψυγείο επίσης για αρκετές ημέρες...
 
Είναι Αυτη η αυγοτροφη pate;
Επομένως, ρώτησε στο κατάστημα αυτό που θα έπρεπε να είχες ρωτήσει από την αρχή, δηλαδή ποια αυγοτροφή αγόρασες. Στη συνέχεια, μπορούμε να σου προτείνουμε με ασφάλεια τρόπους χορήγησης.
 
Back
Top