Φροντίδα Είναι δυνατόν να περνάμε από τώρα πτερορροια;

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Καλησπέρα κ Καλό Πάσχα σε όλους!Έχω παρατηρήσει το παροτλετ μου ο Τζιμακος χάνει κάποια πούπουλα και άρχισε να βγάζει καρφακια στο κεφαλάκι του είναι φυσιολογικό από τώρα; Είναι τριών μηνών και κατι μέρες.. Τον βοηθάω με τα καρφακια και βλέπω να το ευχαριστιεται!
 
Λέω ΖΩΗ μήπως ειναι νωρίς; Ή είναι φυσιολογικό;
Ο εκτροφεας μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό. Προσωπική άποψη δεν έχω, μόνο την εμπειρία μου από τα δύο μικρά μου. Να δούμε τι θα μας πούνε και οι υπόλοιποι παρετλογονεις.
 
Και μένα στα 3 έκαναν την πρώτη τους... Είναι απόλυτα φυσιολογικό μην ανησυχείς.
Τα δικά μου συγκεκριμένα κάνουν 3 πτεροροιες το Χρόνο, στο λέω αυτό για να μην ανησυχήσεις εάν κάνει πάνω από δύο... Οι παπαγάλοι είναι αλλιώς δεν είναι σαν τα καναρίνια...
 
Τα δικά μου συγκεκριμένα κάνουν 3 πτεροροιες το Χρόνο
😱 Και πόσο διαρκεί η κάθε μία;
Παρατήρησες ποιους μήνες;
οι παπαγάλοι είναι αλλιώς δεν είναι σαν τα καναρίνια
Τα κοκατιλ μου πάντως μια φορά τον χρόνο περνάνε πτερορροια. Αυτά τα διαολια διαφέρουν ακόμη και σε αυτό; 😩
 
Και πόσο διαρκεί η κάθε μία;
Παρατήρησες ποιους μήνες;
Ναι φυσικά πάντα παρατηρώ για να ξέρω τι γίνεται και αν είναι φυσιολογική η όχι...
Άνοιξη,Φθινόπωρο και Χειμώνα...
Ένα μήνα κρατάει... Ποτέ παραπάνω η λιγότερο...
Τα κοκατιλ μου πάντως μια φορά τον χρόνο περνάνε πτερορροια. Αυτά τα διαολια διαφέρουν ακόμη και σε αυτό;
Πολύ τυχερά μπράβο.
Την κάθε πτεροροια τους όμως την περνάνε μια χαρά...
Σαν να μην περνάνε...😆
Είναι πολύ ζωηρά και όχι 'νωχελικά'... Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...
 
Την κάθε πτεροροια τους όμως την περνάνε μια χαρά...
Σαν να μην περνάνε...😆
Είναι πολύ ζωηρά και όχι 'νωχελικ
Για εμάς πτερορροια σημαίνει νεύρα, πολλά νευρα. Δεν θα το αντέξω τρεις φορές τον χρόνο 😩
 
Back
Top