Φροντίδα Είναι εφικτή η χρήση epithol χωρίς λόγο;

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Έπεσα σε ενα αρθρο σχετικα με τη χρηση της αλοιφης epithol και έλεγε οτι δεν ειναι κακο να κάνουμε χρήση της χωρίς απαραίτητα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα πόδια των πτηνών.Η ερώτησή μου είναι η εξής εμενα τα δικά μου δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα αν τους βάλω προληπτικά έτσι πειράζει.Γιατι ειδα οτι συνίσταται και για την καλη κατασταση των ποδιων.
 
Εφόσον δεν υπάρχει λόγος να τους βάλεις, μην το κάνεις. Η επιθόλ είναι μια λιπαρή κρέμα και αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται προσοχή κατά την εφαρμογή της, και ότι στις περισσότερες περιπτώσεις στο τέλος λερώνονται και τα πούπουλα των πουλιών.
 
Η επιθόλ είναι μια λιπαρή κρέμα και αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται προσοχή κατά την εφαρμογή της, και ότι στις περισσότερες περιπτώσεις στο τέλος λερώνονται και τα πούπουλα των πουλιών.
Βάλε σε αυτά και το στρες που προκαλεί η διαδικασία εφαρμογής...

Συμφωνώ κι εγώ. Δε χρειάζεται να χρησιμοποιείται η epithol χωρίς λόγο.
 
Έπεσα σε ενα αρθρο σχετικα με τη χρηση της αλοιφης epithol και έλεγε οτι δεν ειναι κακο να κάνουμε χρήση της χωρίς απαραίτητα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα πόδια των πτηνών.Η ερώτησή μου είναι η εξής εμενα τα δικά μου δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα αν τους βάλω προληπτικά έτσι πειράζει.Γιατι ειδα οτι συνίσταται και για την καλη κατασταση των ποδιων.

Ηταν καποιο αρθρο εδω στο PB?
 
@Tony Forpus Να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι ακριβως θα το ψαξω και θα σου πω.Παντως ελεγε χαρακτηριστικα μια στο τοσο καλο ειναι να κανουμε εφαρμογη epithol για την υγιεινη τον ποδιων του καθε πτηνου και ας μην υπαρχει καποιο προβλημα
 
Back
Top