Φροντίδα Είναι εύκολο να εκπαιδευτούν άγρια μπάτζι 3 μηνών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Awk Was
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Awk Was

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιαν 2021
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, πρόκειται να πάρω 2 μπατζι 3 μηνών άγρια. Είναι εύκολο να τα εκπαίδευση και να γίνουν ήμερα; Έχετε να προτείνετε συμβουλές επίσης;
ευχαριστω πολύ
 
Καλησπέρα, αν έχεις την διάθεση και το χρόνο θα τα εξημερώσεις.
Το ποσο δύσκολο ή εύκολο θα είναι θα εξαρτηθεί και από τον χαρακτήρα των πουλιών.
 
Ναι εννοώ δεν είναι απίθανο, σε σχέση με τα ημέρα που λένε από κρέμα ταϊσμένα.;
 
@Awk Was θελει χρονο και πως θα εξημερωθουν εξαρτωνται απο σενα. Δεν ειναι απιθανο να εξημερωσεις ζευγαρι μπατζι, αν το θελεις ολα μπορουν να συμβουν!
Έχετε να προτείνετε συμβουλές επίσης;
Αστα στην ησυχια τους για τουλαχιστον 2-3 εβδομαδες, κατσε διπλα τους που και που, μην τα βγαλεις απ το κλουβι τους μεχρι να ειναι ετοιμα, προσφερε τους φαγητο με το χερι σου σιγα σιγα και γενικα μην τα φοβηζεις πολυ και ολα αυτα με μεγαλη υπομονη!
 
Το ποσο δύσκολο ή εύκολο είναι εξαρτάται από τον φροντιστή αλλα και των χαρακτήρα των πτηνών.
Σίγουρα το να προσπαθείς να εξημερώσεις 2 πουλάκια την ιδια στιγμή είναι πιο δύσκολο από το να ήταν ένα,
 
Όμορφα! Σας ευχαριστώ πολύ. Α επίσης στην αρχή να τα έχω σε ξεχωριστά κλουβάκια; Και να μην τους έχω πολλά πράγματα μέσα;
 
Α επίσης στην αρχή να τα έχω σε ξεχωριστά κλουβάκια;
Από τη στιγμή που ενδιαφέρεσαι να τα εκπαίδευσες, είναι προτιμότερο να είναι χωριστά για να ασχολείσαι μαζί τους ξεχωριστά. Αν τα έχεις μαζί, να έχεις υπόψη ότι όταν ωριμάσουν αναπαραγωγικά θα αφοσιωθούν στην αναπαραγωγή και θα αφήσουν κατά μέρος την εκπαίδευση.
 
Back
Top