Γενικά Είναι ζευγάρι (αρσενικό και θηλυκό) τα ζεμπράκια μου;

Ναι και πολύ όμορφο μάλιστα! Να τα χαίρεσαι @Giannisgeo. Επίσης βλέπω πας για αναπαραγωγή? Έχεις κάνει διατροφικη προετοιμασία?Τέλος το κλουβί είναι πάρα πολύ μικρό. Δεν μπορεί να φιλοξενήσει τους γονείς σε χώρο και θα έχεις και μωρά? Οπωσδήποτε νέο κλουβι
 
@Giannisgeo Χρειάζονται αρχικά 3 με 4 βδομάδες προετοιμασία δλδ να τους δίνεις σταδιακά και περισσότερα λαχανικά, αυγοτροφη πλούσια σε πρωτεΐνη ή σφιχτό βρασμένο αυγό(12 λεπτά πρπ) και να το πετάς μετά από 2 ώρες πρπ ώστε να μην αλλοιωθεί λόγω της ζέστης. Ακόμη πρέπει να έχεις μόνιμα σουπιοκοκκαλο ώστε να περνούν το ασβέστιο που χρειάζονται👍Σου παραθέτω όλα τα ασφαλή και μη λαχανικά φρούτα κλπ
[automerge]1599841665[/automerge]
 
Αρσενικό-θηλυκό είναι. Όχι καλός συνδυασμός αλλά δεν πειράζει. Φρόντισε να καθαρίζεις λίγο τις πατήθρες, είναι πολύ βρώμικες και θα τους δημιουργηθούν προβλήματα υγείας. Καλύτερα πρώτα να αλλάξεις κλουβί και μετά να σκέφτεσαι για αναπαραγωγή.
 
@Stavros δεν ξέρω απλά έχω διαβάσει ότι προκαλούμε φουσκάλες στα πόδια και κάτι τετια δεν θα σου πω ακριβώς δεν θυμαμε οπότε για καλό και για κακό το ειπα
[automerge]1599994970[/automerge]
Επίσης δεν είναι βολικιες για τα πουλιά πχ τα ζεμπρακια μου όταν τους έβαλα πλαστικές γλυστρουσανε...
 
Back
Top