Αναπαραγωγή Είναι ζευγάρι τα love bird μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mixas78
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mixas78

PB New Member
Εγγραφή
23 Δεκ 2015
Μηνύματα
46
Πόλη
Σιάτιστα
Έχω δύο lovebird τα οποία φαινονται για ζευγάρι αν και δεν ξέρω αν είναι πραγματικά. Αυτός που μου τα πούλησε μου πούλησε 2 συν ένα δώρο. το τρίτο το σκότωσαν τα άλλα δύο που από την αρχή ήταν ομάδα. Μπαινοβγαίνουν στην φωλιά αλλά δεν έχουν κάνει κάποιο αυγό μέχρι σήμερα. Η απορία μου: Είναι ζευγάρι, αν ναι πως να τα βοηθήσω να κάνουν αυγά;
 
Η απορία μου: Είναι ζευγάρι, αν ναι πως να τα βοηθήσω να κάνουν αυγά;
Δεν μπορείς να μάθεις αν είναι ζευγάρι αν δεν κάνεις τεστ dna . Ακόμα και αν είναι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να κάνουν αυγά, απλά να τους παρέχεις καλή διατροφή και κάποια στιγμή θα γίνει. Έχεις δει ζευγάρωμα; Το γεγονός πως επιτέθηκαν στο τρίτο βέβαια μάλλον δείχνει πως είναι ζευγάρι και αυτός που σου τα έδωσε όλα μαζί τουλάχιστον κάφρος.
 
Κι αυτά κάτω από τα καναρίνια. και κάτω από τους παπαγάλους ένα παραδείσι...
Χα χα :)
Αχ σε καταλαβαίνω αλλά γίνεται να δούμε κάποια φωτογραφία του χώρου μήπως ν' αποφύγουμε τουλάχιστον τα χειρότερα;
 
Κι αυτά κάτω από τα καναρίνια. και κάτω από τους παπαγάλους ένα παραδείσι...
αγαπητέ φίλε.. Αν όλα αυτά τα πουλιά τα έχεις στην κουζίνα.. Πολύ κρίμα! Η λάθος επιλογή τόσο του χώρου όσο και του συνωστισμού τόσο διαφορετικών πουλιών,θα φανεί σύντομα! Κρίμα.. Προσπάθησε σε παρακαλώ πολύ να ''δράσεις'' !
μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις κάποια φωτό του χώρου;
 
Απόσταση από εστία, απορροφητήρα, καλοριφέρ, θέση σε σχέση με πόρτες και ρεύματα αέρα. Την θέση τους γενικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
μου πούλησε 2 συν ένα δώρο.
Συγνώμη για το off topic αλλά τι είναι αυτό;
"2+1 δώρο, ελάτε να πάρετε ωραία φρούτα, λαχανικά και παπαγάλους! Ο πωλητής τρελάθηκε!"
Πόσο αλήθεια βρε Μαρία! Μόνο το συμφέρον το κέρατό μου! Αντικείμενα γι' αυτούς όλα😡!
αυτός που σου τα έδωσε όλα μαζί τουλάχιστον κάφρος.
Κατά τ' άλλα ότι είπαν οι υπόλοιποι
Δεν μπορείς να μάθεις αν είναι ζευγάρι αν δεν κάνεις τεστ dna . Ακόμα και αν είναι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να κάνουν αυγά, απλά να τους παρέχεις καλή διατροφή και κάποια στιγμή θα γίνει. Έχεις δει ζευγάρωμα; Το γεγονός πως επιτέθηκαν στο τρίτο βέβαια μάλλον δείχνει πως είναι ζευγάρι
 
Συγνώμη για το off topic αλλά τι είναι αυτό;
"2+1 δώρο, ελάτε να πάρετε ωραία φρούτα, λαχανικά και παπαγάλους! Ο πωλητής τρελάθηκε!"
Πόσο αλήθεια βρε Μαρία! Μόνο το συμφέρον το κέρατό μου! Αντικείμενα γι' αυτούς όλα😡!

Κατά τ' άλλα ότι είπαν οι υπόλοιποι
Όχι ο πωλητής είναι καλός άνθρωπος από φιλότιμο το έκανε. Παίρνω ψάρια για το ενυδρείο μου από κει και πάντα μου κάνει πολλά δώρα. Πέφτουν στο δίχτυ μερικά ψάρια παραπάνω και μου λέει: "Δεν πειράζει τώρα τα έπιασα". Είναι καλός άνθρωπος, τον γνωρίζω χρόνια.
 
Back
Top