Γενικά Είναι θηλυκό το καναρίνι μου;

Τι ηλικίας είναι; Μου φάνηκε για αρσενικό, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Ίσως μια φωτογραφία ή βίντεο στην οποία θα έχεις παραμερίσει με βρεγμένα δάχτυλα όλα τα πούπουλα στην κοιλιά κοντά στη γενετήσια περιοχή του, ώστε να φαίνεται το δέρμα και η κλίση (σχετικά με την κοιλιά του) του "μορίου" του, θα βοηθούσε καλύτερα.
Προφανώς δεν έχει ψευτοκελαηδήσει, γουργρουρήσει (δεν εννοώ το τσίου), ούτε φουσκώνει το λαιμουδάκι του για να ρωτάς, έτσι δεν είναι;
 
@ianos ναι ναο, δεν έχω άλλο τρόπο να δω τι είναι, απλά το είχα με αρσενικό και είδα ότι μαλωνανε συνέχεια, προφανώς δεν είναι γ ζευγάρωμα, το έβαλα και με άλλο αρσενικό πάλι τα ίδια, κ τωρα ψιλιαζωμε ότι μπας και είναι αρσενικό, ένας άλλος ανορθοδοξος τρόπος είναι η ουρά που στα θηλυκα είναι σαν "ν" αλλά σε αυτό πλέον δεν ειναο σαν "ν"... Και ειπα να ρώτησα γτ οι περισσότεροι είστε έμπειροι
 
ένας άλλος ανορθοδοξος τρόπος είναι η ουρά που στα θηλυκα είναι σαν "ν" αλλά σε αυτό πλέον δεν ειναο σαν "ν"... Και ειπα να ρώτησα γτ οι περισσότεροι είστε έμπειροι
Πιστεύω ότι το παραπάνω δεν ισχύει.
Θα σου έλεγα ότι αν το πουλάκι δεν περνά πτερόρροια, αν το βάλεις σε κλουβί μόνο του ενδεχομένως, αν είναι αρσενικό να κελαηδήσει. Παρόλα αυτά, και γενικότερα, δεν συνηθίζεται να βάζουμε αρσενικά μαζί σε ένα κλουβί, αλλά μόνα τους. Επιπρόσθετα, το πουλάκι είναι μικρό σε ηλικία για να ζευγαρώσει και η εποχή είναι εντελώς ακατάλληλη - θα ήταν καλό να περιμένεις έως την αρχή της άνοιξης για αναπαραγωγή.
 
@ianos όχι δεν κατάλαβες απλά στα κλουβιά τα χώρισα σε ζευγάρια, τα μικρά, σε αυτό το κίτρινο έβαλα αρσενικό γτ νμζα ότι το κίτρινο είναι θηλυκό αλλά όπως σ πα μάλωναν, μετά ξανά έβαλα άλλο αρσενικό και πάλι μάλωναν, οπότε εδώ και 2 μήνες είναι μόνη / μόνος και για αυτό ζήτησα την βοήθεια σας να δω τ να κάνω για να του βρω ταίρι...
 
Σίγουρα θα είναι πιο ασφαλές να κάνεις αυτό που σου περιγράφω (με βρεγμένα δάχτυλα) στο ποστ 4 και να ανεβάσεις το βίντεο ή τη φωτό, ώστε να είμαστε πιο σίγουροι στον καθορισμό του φύλου.
 
Κι εμένα αρσενικό μου φαίνεται το καναρίνι. Όμως κάνε και αυτό που σου είπε ο Γιάννης για να είμαστε πιο σίγουροι.Μπορεις να δεις αυτό το βίντεο:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Κάνε όμως και τη δική σου έρευνα,που το έχεις live το καναρίνι,και μετά βλέπουμε!
 
Γιατί πολύ απλά ο άνθρωπος αυτός είναι αδαής, πιο ημιμαθής πεθαίνεις, μάλλον ανόητος με αυτά που λέει ή κάνει σε διάφορα βίντεο, και εν τέλει επικίνδυνος για τα πουλιά. Άκου εκεί να χαϊδέψουμε και να..είδατε τη σχισμή.σε λίγο αυτός θα γυρίσει βίντεο και με εκτρώσεις σε καναρίνια...
 
@ianos που είδα κάποια βιντεακια του, σε αυτά που κάνει κλουβιά, αυγοτροφες κομπλέ είναι αλλά σε αυτό που λες είναι τραγικός, όπως και στο δίπλωμα των φτερών που τα ακινητοποιεί...
 
σε λίγο αυτός θα γυρίσει βίντεο και με εκτρώσεις σε καναρίνια..
Κοντά πέρασε. Είναι αυτός που πατούσε την κοιλιά θηλυκού καναρινιού για να βγει το αυγό από μέσα και τελικά βγήκε μαζί με όλο του το έντερο. Το πουλάκι φυσικά πέθανε.
 
Back
Top