Φροντίδα Είναι ιδανικό το κλουβί μου για τα κρύα;

giannis.kirp.

PB Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.048
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά σήμερα είχα μια συζήτηση με ένα φίλο μου καναρινά σχετικά με το αν θα πρέπει να βάλω το αρσενικό καρδερινοκάναρο μου μόνο του ξεχωριστά από τα άλλα καρδερινοκάναρα και μόνο του μακριά απο τα καναρίνια για να μην χαλάσει το κελάηδημα του και αρχίσει να κελαηδά σαν καναρίνι. Όμως εδώ στην Θεσσαλονίκη έχει κρύα ακόμα και είπαμε με τον φίλο μου να μην το βάλουμε στο κλουβάκι ακόμα γιατί φοβηθήκαμε μην κρυώσει λόγο του ότι δεν θα πετάει σε μεγάλες αποστάσεις και νιώσει μοναξιά. Φυσικά θα το σκεπάζω καλά και ανάλογο με τις καιρικές συνθήκες. Ποια είναι η γνώμη σας;

Το κλουβάκι είναι περίπου σε αυτό το μέγεθος:

images.jpg
 
Για να είσαι σίγουρος, περίμενε να φτιάξει καλά ο καιρός, βρες ένα σημείο προστατευμένο από ρεύματα αέρα και αρπακτικά και άφησε το εκεί πλέον για το υπόλοιπο διάστημα, χωρίς μέσα εξω. Αν βρίσκεται έξω μόνιμα, μπορεί να προσαρμοστεί στις συνθήκες περιβάλλοντος χωρίς προβλήματα.
 
Γιαννη εαν τα εχεις ειδη εξω τοτε μην φοβασε τα πολλα κρυα περασανε, απλα το βραδυ θα το σκεπαζεις με μια πετσετα, εαν τα εχεις μεσα τοτε δυσκολα να μεινει απο τωρα εξω
 
Πάντα τα είχα έξω απλά λέω μήπως επειδή δεν θα φτερουγίζει σε μεγάλες αποστάσεις δεν θα ζεσταίνεται πολύ και θα κρυώσει. Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή!
 
Back
Top