Διατροφή Είναι καλές οι τροφές που μου πρότειναν στο pet shop;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrhstosk

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2020
Μηνύματα
258
Πόλη
Καρδίτσα
Γεια σας...ρωτησα σήμερα στο πετ σοπ(μέσω μηνυμάτων) για συσκευασμένες το τροφές για τα ζμεπρακια μου και το κοκατιλ μου και ο κύριος στο πετ σοπ μου είπε ότι υπάρχουν μόνο, vadigran και verse laga.Ειναι καλός τροφές, μπορώ να τις εμπιστευτώ;
 
IMG_20201013_144026.webp
[automerge]1602589698[/automerge]
Παιδιά πήγα σήμερα να πάρω τροφή για το παρροτλετ και μου είπαν αυτήν ήταν η πιο αξιόπιστη για μεσαίου μεγέθους παπαγάλους...είμαι οκ; Η θα χρειαστώ κάτι αλλο
 
Ναι για το παρροτλετ μιλάω 😂 αν είναι οκευ
[automerge]1602612985[/automerge]
Αλλά ευχαριστω για την πληροφορία.
 
Δεν είναι καλή για πάρροτλετ η συγκεκριμένη. Έχει πολύ ηλιόσπορο και μικρή ποικιλία σπόρων γιατί βασίζεται στα πέλλετ τα οποία είναι μεγάλου μεγέθους που δύσκολα θα μπορεί να σπάσει σε αυτή την ηλικία ένα πάρροτλετ. Γενικά τα μείγματα της Manitoba για παπαγάλους δεν τα έχω σε εκτίμηση. Κορυφή για μένα είναι τα μείγματα της Vadigran και της Versele Laga.
 
@jk1980 Θα προτείνατε vadigran ή versele laga και για green cheek conure?

Εντω μεταξύ, παρήγγειλα της deli, πριν το δω αυτό
Θεωρώ και τις δύο πολύ καλές εταιρείες, κατά την προσωπική μου άποψη έχουν τα καλύτερα μείγματα για μεσαίους παπαγάλους απ' όσες έχω δοκιμάσει. Τα απλά μείγματα της Versele Laga είναι λιγάκι πιο ακριβά από τα αντίστοιχα της Vadigran. Τα premium αρκετά ακριβότερα. Όποια από τις δύο εταιρείες και να επιλέξεις τη θεωρώ εξαιρετική επιλογή.
 
Back
Top